Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
Rezistent la apă
30 de metri
Jucăușul original Timex TW2W808006B din colecția Peanuts® Weekender combină aspectul atemporal al seriei Weekender cu spiritul jucăuș al legendarei benzi desenate Peanuts® - de data aceasta cu o temă de Crăciun. Cu designul său curat și unic, acesta va încânta nu numai fanii Snoopy, ci și toate sufletele lipsite de griji.
Ceasul are o carcasă din oțel cu diametrul de 38 mm, care găzduiește un cadran alb pur cu o pictură tematică colorată. Mâinile albe discrete scot în evidență caracteristica dominantă, care este imaginea lui Snoopy odihnindu-se pe un șopron decorat de Crăciun.
Ceasul cu cuarț alimentat cu baterie are o rezistență la apă de 30 m ( 3 ATM), astfel încât poate face față contactului de bază cu apa atunci când se spală pe mâini sau în ploaie. Modelul are o curea roșie nato cu o lățime de 20 mm, care surprinde perfect atmosfera de Crăciun.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | TIMEX |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | Elegante |
| Garanție | 2 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Dimensiune carcasa | 38 mm |
| Grosimea carcasa | 9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel inoxidabil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Textil |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Roșu |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Baterie | Da |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Timex este o marcă americană de ceasuri accesibile, fondată în 1854 în Waterbury, Connecticut, unde își are și astăzi sediul central. Producătorul se concentrează în prezent pe producerea unei game largi de tipuri diferite de ceasuri, de la modelul digital pur sportiv Ironman, la modelul mecanic formal Marlin sau seria retro foarte populară și excepțional de bine concepută Q Reissue, care se bazează pe ceasurile de zi cu zi din anii '70 până în anii '90.
Ceasurile acestui producător și-au câștigat pe bună dreptate o reputație pentru un raport excelent preț-performanță de-a lungul deceniilor, ceea ce este, desigur, foarte binevenit pentru purtarea zilnică „normală”. Un sinonim pentru Timex este sloganul lor „It takes a lick and keeps on ticking” („Te pune o linge și continuă să ticăie”), pe care compania a început să-l folosească în anii '50 ai secolului trecut.
În zilele noastre, Timex este cunoscută pentru numeroasele colaborări cu mărci și personalități cunoscute și mai puțin cunoscute, care au ca rezultat adesea piese unice și de colecție. Prima colaborare semnificativă de acest fel a văzut lumina zilei în 1930, când Timex și Disney au lansat o linie de ceasuri inspirate de Mickey Mouse - care i-a salvat chiar și de la ruina financiară.
Informații despre producător: Timex.com, Inc., 6 Armstrong Road, Shelton, CT 06484, USA / 1-203-346-5000
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: