Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
170 g
Rezistent la apă
200 de metri
Ceasul Certina DS Podium Big Size Chronograph C001.647.11.047.00 extinde oferta deja populară a gamei de modele DS Podium. Acest ceas atrage proprietarii săi prin designul sportiv atrăgător, execuția precisă și mecanismul exact Precidrive.
Ceasul Certina C001.647.11.047.00 din gama de modele DS Podium este echipat cu afișaj pentru dată, tahimetru și cronograf, care măsoară cu o precizie de 1/100 secunde. Cadranul detaliat este protejat de o sticlă din safir antireflexivă, rezistentă la orice zgârieturi și care, datorită stratului antireflexiv, permite citirea cadranului chiar și în lumina puternică a soarelui. Carcasa ceasului, inclusiv brățara, este fabricată din oțel inoxidabil.
Mecanismul elvețian ETA 251.264 CEN Precidrive garantează o precizie a funcționării cu o abatere anuală maximă de 10 secunde! Acest mecanism este, de asemenea, echipat cu un indicator de descărcare a bateriei. O caracteristică interesantă sunt cele două ace centrale: unul obișnuit, care se mișcă în intervalul 0-60 secunde, și al doilea, evidențiat în roșu, care indică cu o precizie de 1/100 secunde. Rezistența la apă a acestui model este de 20 ATM - potrivit chiar și pentru scufundări la mare adâncime.
Ca toate ceasurile mărcii Certina, acest model este echipat cu tehnologia unică DS (Double Security system – sistem de siguranță dublă), care crește rezistența, rezistența la șocuri și fiabilitatea etanșeității ceasului (1. sticlă din safir întărită, 2. garnitură pe axul coroanei, 3. garnitură dublă pe coroană, 4. garnitură specială pe capacul spate, 5. capac spate întărit).
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Certina |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 170 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | ETA 251.264 Precidrive |
| Precizia mersului în secunde | ± 10s / an |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
| Grosimea carcasa | 13,25 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Culoarea curelei | Argintiu |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf, Coroană filetată, Tahimetru |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Ace și puncte SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | 27 de pietre, indicator de baterie descărcată |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Certina este o marcă elvețiană bine-cunoscută, activă pe piață din 1888. Tehnologiile ceasurilor Certina includ: DS concept, Powermatic 80, Precidrive și altele. De la înființare, a investit mulți bani în dezvoltarea unor ceasuri mai precise și mai durabile. Datorită acestui fapt, a câștigat clienți și fani din întreaga lume. Certina a sponsorizat sporturi cu motor (Sauber F1, Rallye WRC) și a stabilit colaborări cu multe legende din istoria sa: Muhammad Ali, Colin McRae, Ole Einar Bjørndalen, Mike Doohan și alții. Certina continuă să susțină schiul clasic și, recent, și sportul cu racheta, padelul.
O componentă importantă a ceasurilor Certina este tehnologia DS Concept. „DS Concept” (Double Security) a fost prezentată pentru prima dată în 1959 și, de atunci, garantează o rezistență și o fiabilitate excepționale pentru fiecare ceas Certina. În 2025, DS Concept a fost îmbunătățită pentru a oferi o protecție și mai bună modelelor selectate. Carapacea de broască țestoasă simbolizează robustețea și rezistența – caracteristici pe care le au toate ceasurile Certina, fără excepție. Nu este de mirare, așadar, că carapacea de broască țestoasă este un simbol distinctiv al mărcii încă din anii 1960. Până în prezent, acest simbol caracteristic se regăsește pe aproape toate ceasurile Certina, precum și în logo-ul mărcii.
Din 2017, fiecare ceas cu cuarț Certina a fost supus unei verificări a preciziei mecanismului său și are certificare C.O.S.C. și denumirea de cronometru cu o abatere maximă de +- 10 secunde pe an și +- 0,027 secunde pe zi.
Pentru noi, achiziționarea mărcii Certina a fost un mare succes și punctul culminant al unei munci de lungă durată.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și expert certificat al mărcii Certina.
Informații despre producător: Certina SA, Chemin des Tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@certina.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: