| Mecanism | Quartz |
| Materialul carcasa | Oțel |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Greutate | |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
Descriere detaliată a produsului↓
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
100 de metri
La prima vedere, Bulova Racer Chronograph 98B468 impresionează cu designul său distinctiv inspirat din lumea sporturilor cu motor. Colecția Racer Chronograph se bazează pe implicarea istorică a Bulova în cursele cu motor - de la cursele de minicaruri până la cele mai înalte niveluri ale curselor cu motor, și este o expresie elegantă a istoriei de curse și a pasiunii pentru viteză a mărcii.
Cu liniile sale dinamice, carcasa din oțel amintește de formele aerodinamice ale mașinilor sport. Stilul sportiv este îmbunătățit și de lunetă tahimetrică distinctivă într-o combinație de verde și negru sau de butoanele robuste ale cronografului care evocă comenzile mașinilor de curse. Carcasa este completată de o brățară din oțel finisată cu o închidere fluture, care dispune de un sistem de eliberare rapidă.
Cadranul verde oferă o claritate excelentă, iar luminescența de pe mâini și indici asigură o bună lizibilitate atunci când vă deplasați în întuneric. Cadranul este protejat de un cristal de safir cu strat antireflex intern.
Modelul este echipat cu un afișaj al datei, un afișaj al orei de 24 de ore și un cronometru. Cronometrul, cu ajutorul căruia pot fi măsurate intervale de 59 min și 59 s cu o precizie de 1/1 secundă, este acționat de butoanele de pe partea laterală a carcasei - cronometrul de sus pornește și se oprește, iar cel de jos resetează măsurarea. Afișajul orei de 24 de ore este apoi localizat în sub cadranul din poziția orei 3.
Ceasul este alimentat de o mișcare fiabilă cu baterie Miyota 0S21. Cu un diametru al carcasei de 42 mm, ceasul se potrivește perfect pe majoritatea încheieturilor bărbaților. Rezistența la apă a ceasului este de 100 m.
Bulova Racer Chronograph 98B468 este alegerea ideală pentru oricine caută un ceas sport cu un caracter distinctiv și ADN de curse.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bulova |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Miyota 0S21 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/1 secunde |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
47 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Tonou |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Verde |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
da |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | Afișare timp 24 de ore |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri bărbătești Bulova Ceasuri bărbătești cu cronometru Ceasuri din oțel pentru bărbați Archive Series Archive Series Ceasuri bărbătești argintii Ceasuri bărbătești cu dată Ceasuri cu baterie pentru bărbați (Quartz) Ceasuri sport bărbătești Ceasuri bărbătești noutăți Ceasuri bărbătești peste 2.400 lei Bulova Ceasuri pentru bărbați cu brățară din oțel Ceasuri cadou pentru bărbați Ceasuri pentru bărbați cu cristal de safir Ceas bărbătesc verde
Povestea mărcii Bulova începe în 1875 și își are rădăcinile în Boemia. Fondatorul a fost cehul Josef Bulova, care a fondat compania J. Bulova în New York. El a reușit să construiască o mare fabrică de ceasuri. În 1912, producția a fost mutată la Biel, în Elveția. Pe lângă dezvoltarea inovațiilor tehnologice, compania a marcat puncte și în domeniul marketingului. A fost prima care a folosit publicitatea televizată.
Bulova a obținut cel mai mare succes în dezvoltarea ceasurilor alimentate electronic. Punctul culminant a fost lansarea sistemului tuner Bulova Accutron. Un alt moment legendar a fost oferit de astronautul american David Scott. Acesta a plimbat pe Lună un ceas Bulova Chronograph în timpul misiunii Apollo 15.
Marca Bulova nu stă degeaba și continuă să ofere produse de top în domeniul preciziei. Oferta include un mecanism cu cuarț de înaltă performanță care funcționează la o frecvență înaltă (262 kHz) cu o precizie de aproximativ 10 secunde pe an, sau mecanismul Curv, care este, de asemenea, primul mecanism curbat cu cronograf din lume.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bulova.
Informații despre producător: Bulova, Empire State Building, 350 Fifth Avenue, New York 10118, SUA / info@bulova.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
1 → Verificăm, curățăm și ajustăm
Vom verifica funcționalitatea, vom seta ora, data și vom curăța cu atenție ceasul.
2 → Înfășurați cu grijă în folie cu bule
Pentru a preveni deteriorarea ceasului, folosim ventuze speciale.
3 → Vom asigura împotriva daunelor la transportator
Pentru siguranță, vom asigura ceasul împotriva spargerii, deci nu există niciun motiv de îngrijorare.
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: