| Mecanism | Automatic |
| Materialul carcasa | Oțel |
| Materialul geamului | Mineral |
| Greutate | 220 g |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
Descriere detaliată a produsului↓
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
220 g
Rezistent la apă
200 de metri
Ceasul sportiv și elegant Bulova Marine Star 97A200 Marc Anthony atrage atenția la prima vedere datorită aspectului său distinctiv, care combină stilul iconic Marine Star cu semnătura distinctivă a legendei muzicii Marc Anthony.
Cadranul auriu cu efect sunburst stă la baza indicilor aplicați la pozițiile ceasului. Cadranul este înviorat de trei indici din aur roz la pozițiile 1, 3 și 5, numere care au o semnificație personală pentru Marc Anthony. Un element de neocolit este mana de secunde descentrată de la ora 5, împreună cu volanul de la ora 7, care dezvăluie inima care bate a ceasului. Mâinile ceasului sunt luminescente , facilitând citirea în condiții de luminozitate scăzută. Cadranul este protejat de un cristal mineral.
Carcasa robustă din oțel inoxidabil cu finisaj de suprafață IP auriu este completată de o brățară din oțel cu cinci rânduri, finisată cu o închidere subtilă tip fluture. Combinația de suprafețe lustruite și o textură care amintește de suprafețele mată conferă ceasului un caracter interesant.
Ceasul este propulsat de o mișcare mecanică Miyota 82S5 cu înfășurare automată și o rezervă de putere de aproximativ 42 de ore. De asemenea, mișcarea poate fi monitorizată de un cadran transparent colorat cu semnătura lui Marc Anthony. Ceasul oferă o rezistență la apă de 200 m, astfel încât nu este nevoie să îl puneți deoparte chiar și atunci când înotați.
Dacă sunteți în căutarea unui ceas original, potrivit ca accesoriu pentru activitățile sportive și de petrecere a timpului liber, un ceas pe care îl puteți folosi aproape în orice ocazie, Bulova Marine Star 97A200 Marc Anthony este alegerea potrivită datorită parametrilor și designului său.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bulova |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 220 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Myiota 82S5 |
| Precizia mersului în secunde | -20/ +40 s/ zi |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
51 mm |
| Grosimea carcasa | 13,9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Auriu |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Auriu |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
cu inimă deschisă ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Lățimea curelei | 24 mm |
| Culoarea curelei | Auriu |
| Data | Nu |
| Funcții | Coroană filetată, Fără dată, Open Heart, Secundar descentrat |
Luminiscență ![]() |
An |
| Funcții suplimentare | Vedere prin volantă |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri automate pentru bărbați Ceasuri bărbătești aurii Ceasuri bărbătești Bulova Ceasuri din oțel pentru bărbați Ceasuri sport bărbătești Ceasuri bărbătești noutăți Ceasuri bărbătești peste 2.400 lei Ceasuri mecanice pentru bărbați Marine Star Bulova Ceasuri pentru bărbați cu brățară din oțel Marine Star Ceasuri bărbătești cu sticlă minerală
Povestea mărcii Bulova începe în 1875 și își are rădăcinile în Boemia. Fondatorul a fost cehul Josef Bulova, care a fondat compania J. Bulova în New York. El a reușit să construiască o mare fabrică de ceasuri. În 1912, producția a fost mutată la Biel, în Elveția. Pe lângă dezvoltarea inovațiilor tehnologice, compania a marcat puncte și în domeniul marketingului. A fost prima care a folosit publicitatea televizată.
Bulova a obținut cel mai mare succes în dezvoltarea ceasurilor alimentate electronic. Punctul culminant a fost lansarea sistemului tuner Bulova Accutron. Un alt moment legendar a fost oferit de astronautul american David Scott. Acesta a plimbat pe Lună un ceas Bulova Chronograph în timpul misiunii Apollo 15.
Marca Bulova nu stă degeaba și continuă să ofere produse de top în domeniul preciziei. Oferta include un mecanism cu cuarț de înaltă performanță care funcționează la o frecvență înaltă (262 kHz) cu o precizie de aproximativ 10 secunde pe an, sau mecanismul Curv, care este, de asemenea, primul mecanism curbat cu cronograf din lume.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bulova.
Informații despre producător: Bulova, Empire State Building, 350 Fifth Avenue, New York 10118, SUA / info@bulova.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
1 → Verificăm, curățăm și ajustăm
Vom verifica funcționalitatea, vom seta ora, data și vom curăța cu atenție ceasul.
2 → Înfășurați cu grijă în folie cu bule
Pentru a preveni deteriorarea ceasului, folosim ventuze speciale.
3 → Vom asigura împotriva daunelor la transportator
Pentru siguranță, vom asigura ceasul împotriva spargerii, deci nu există niciun motiv de îngrijorare.
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: