Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
71 g
Rezistent la apă
100 de metri
Ceasul Timex TW2V03600 alimentat cu energie solară este un model sportiv care este făcut pentru provocările sezonului. Datorită caracteristicilor sale și materialelor utilizate, acesta poate face față cu ușurință unui stil de viață activ.
Carcasa din oțel inoxidabil de 41 mm are un finisaj periat și lustruit. Cadranul negru și albastru servește drept fundal pentru mâinile și indicii solizi distinctivi - ambele fiind luminescente. Ceasul are, de asemenea, o fereastră pentru dată în poziția orei 3. Totul este protejat de un cristal de safir care este foarte rezistent la zgârieturi.
Ceasul alimentat cu energie solară are o rezistență la apă de 100 m ( 10 ATM), deci poate face față nu numai contactului de bază cu apa, ci și înotului. Modelul are o curea Ecco DriTan™ din piele maro cu o cataramă cu ghimpi de 20 mm lățime. Cu toate acestea, datorită sistemului Quick Release, puteți accesoriza în mod convenabil ceasul cu, de exemplu, o curea silon într-o culoare diferită.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | TIMEX |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport, Outdoor |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 71 g |
| Mecanism | Solar |
| Dimensiune carcasa | 41 mm |
| Grosimea carcasa | 12 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel inoxidabil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
da |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
Luminiscență ![]() |
indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Timex este o marcă americană de ceasuri accesibile, fondată în 1854 în Waterbury, Connecticut, unde își are și astăzi sediul central. Producătorul se concentrează în prezent pe producerea unei game largi de tipuri diferite de ceasuri, de la modelul digital pur sportiv Ironman, la modelul mecanic formal Marlin sau seria retro foarte populară și excepțional de bine concepută Q Reissue, care se bazează pe ceasurile de zi cu zi din anii '70 până în anii '90.
Ceasurile acestui producător și-au câștigat pe bună dreptate o reputație pentru un raport excelent preț-performanță de-a lungul deceniilor, ceea ce este, desigur, foarte binevenit pentru purtarea zilnică „normală”. Un sinonim pentru Timex este sloganul lor „It takes a lick and keeps on ticking” („Te pune o linge și continuă să ticăie”), pe care compania a început să-l folosească în anii '50 ai secolului trecut.
În zilele noastre, Timex este cunoscută pentru numeroasele colaborări cu mărci și personalități cunoscute și mai puțin cunoscute, care au ca rezultat adesea piese unice și de colecție. Prima colaborare semnificativă de acest fel a văzut lumina zilei în 1930, când Timex și Disney au lansat o linie de ceasuri inspirate de Mickey Mouse - care i-a salvat chiar și de la ruina financiară.
Informații despre producător: Timex.com, Inc., 6 Armstrong Road, Shelton, CT 06484, USA / 1-203-346-5000
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: