Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
120 g
Rezistent la apă
200 de metri
Colecția foarte populară de ceasuri Festina The Originals revine la formele, stilul și aspectul original al modelelor din trecut. Numele The Originals face referire la modelele originale, mai mari și mai carismatice. În această colecție se regăsesc multe ceasuri interesante și destul de unice. Totuși, predomină aspectul sportiv, iar colecția include și modele ideale pentru scufundări.
Astăzi, colecția The Originals satisface chiar și cei mai exigenți bărbați care caută ceasuri sportive interesante. Una dintre cele mai populare serii din colecția The Originals este seria Diver. Aceste ceasuri sunt rezistente la apă până la 20 de atmosfere. Au o coroană șurubabilă și o carcasă solidă din oțel inoxidabil. Sunt disponibile variante cu curea din cauciuc sau brățară din oțel cu acoperire PVD. Chiar și celelalte modele oferă o execuție profesională și materiale de calitate.
Ceasul bărbătesc Festina 20662/1 din seria Diver este un model modern, caracterizat printr-un design simplu și elegant...
Căutați un accesoriu demn de un adevărat gentleman? Ceasurile bărbătești Festina sunt alegerea potrivită, prin care acest brand spaniol aduce un omagiu tradiției orologeriei. Cadranul său albastru, acoperit cu sticlă din safir, este decorat cu ace și indici luminoși, care asigură o lizibilitate perfectă a orei chiar și în condiții de vizibilitate redusă. La poziția 3 se află indicatorul de dată și zi a săptămânii. Carcasa, încununată de o ramă proeminentă, este realizată din oțel inoxidabil de cea mai înaltă calitate. Veți aprecia cu siguranță și rezistența la apă de până la 20 BAR, care permite înotul și scufundările cu ceasul. Pătrunderea apei este prevenită de coroana șurubabilă.
Festina nu se adresează pasionaților de orologerie de lux, ci bărbaților care doresc ceasuri accesibile, cu un design atemporal, pe care Festina știe să-l creeze cu măiestrie.
Modelul Festina Diver 20662/1 este cunoscut și sub denumirea de Festina F20662/1.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Festina |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 120 g |
| Mecanism | Quartz |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
49,2 mm |
| Grosimea carcasa | 14 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Roșu, albastru |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Coroană filetată |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Rădăcinile mărcii Festina datează din Elveția, în 1902, unde a fost fondată marca. Ulterior, a intrat sub stăpânirea spaniolă prin intermediul mai multor proprietari. Cu toate acestea, o parte din producție este încă realizată în Elveția și, prin urmare, este etichetată „Swiss Made”.
Cu o tradiție de peste un secol, Festina a devenit un producător foarte popular de ceasuri, al căror design urmează tendințele modei actuale. Este deosebit de popular în Republica Cehă.
Festina susține ciclismul și cursele Giro d’Italia și Turul Marii Britanii (cândva în principal Turul Franței).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Festina.
Informații despre producător: Festina Candino Watch AG, Bubenberg-Strasse 7, 2502 Biel, Elveția / info@festina.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: