Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
100 de metri
Ceas bărbătesc cu mecanism quartz Festina din colecția Swiss Made, un model modern caracterizat printr-un design simplu și elegant.
Dacă sunteți în căutarea unui ceas elegant cu mecanism elvețian la un preț accesibil, colecția Festina Swiss Made este o alegere potrivită. Festina a reușit să combine mai multe caracteristici apreciate care vă vor cuceri.
Modelul bărbătesc oferă în primul rând un aspect extrem de elegant, potrivit chiar și pentru un costum formal, un geam din safir foarte rezistent la zgârieturi (dar atenție la diamante) și o rezistență la apă de 10 ATM, care permite utilizarea ceasului la înot. Totuși, având în vedere cureaua din piele, recomandăm să evitați contactul cu apa.
Textura discretă în relief a cadranului adaugă un detaliu plăcut ceasului, fără a compromite statutul său formal. Carcasa este realizată din oțel inoxidabil 316L cu acoperire PVD în culoarea aurului galben, o alegere clasică și atemporală. În interior se află un mecanism quartz elvețian Ronda 705. Aspectul practic este completat de indicatorul de dată. Modelul este prevăzut cu o curea din piele cu model de aligator și o cataramă din oțel în culoarea carcasei.
Modelul este cunoscut și sub denumirea F20010/5
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Festina |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 705 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
| Grosimea carcasa | 9,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Auriu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Auriu |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Rădăcinile mărcii Festina datează din Elveția, în 1902, unde a fost fondată marca. Ulterior, a intrat sub stăpânirea spaniolă prin intermediul mai multor proprietari. Cu toate acestea, o parte din producție este încă realizată în Elveția și, prin urmare, este etichetată „Swiss Made”.
Cu o tradiție de peste un secol, Festina a devenit un producător foarte popular de ceasuri, al căror design urmează tendințele modei actuale. Este deosebit de popular în Republica Cehă.
Festina susține ciclismul și cursele Giro d’Italia și Turul Marii Britanii (cândva în principal Turul Franței).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Festina.
Informații despre producător: Festina Candino Watch AG, Bubenberg-Strasse 7, 2502 Biel, Elveția / info@festina.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: