Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
205 g
Rezistent la apă
200 de metri
Ceas sport bărbătesc Festina Chrono Bike Limited Edition 2025 20731/2 este o nouă adiție exclusivă la colecția legendară Chrono Bike, asociată cu ciclismul încă de la început. Noul model Festina Chrono Bike combină designul sportiv, materialele premium și versatilitatea.
Carcasa ceasului, cu un diametru de 45,5 mm, este realizată din oțel inoxidabil cu finisaj negru, oferind rezistență și durabilitate. Aceleași beneficii sunt oferite și de brățara din oțel negru cu lățimea de 22 mm. În interiorul carcasei se află un mecanism cu cuarț Miyota M0S20, cu o precizie de ±20 sec pe lună, care permite măsurarea precisă a timpului.
Pe cadranul unic multicolor se regăsesc detalii moderne colorate, completate de indici aplicați și ace cu luminescență, asigurând o lizibilitate optimă în orice condiții de iluminare. De asemenea, există și un indicator de dată la ora 6, al cărui cadru se potrivește perfect cu designul întregului cadran. Totul este protejat de o sticlă din safir, care oferă cadranului o protecție maximă.
Acest cronograf sportiv se mândrește cu o rezistență la apă de 200 m (20 ATM), ceea ce înseamnă că nu trebuie să îl scoateți de pe încheietură nici măcar în timpul înotului.
Modelul este cunoscut și sub denumirea de Festina F20731/2.
Recenzii, articole și teste:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Festina |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 205 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Miyota 0S20 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 45,5 mm |
| Grosimea carcasa | 14,4 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj IP |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Multicolor |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
basculant |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Rădăcinile mărcii Festina datează din Elveția, în 1902, unde a fost fondată marca. Ulterior, a intrat sub stăpânirea spaniolă prin intermediul mai multor proprietari. Cu toate acestea, o parte din producție este încă realizată în Elveția și, prin urmare, este etichetată „Swiss Made”.
Cu o tradiție de peste un secol, Festina a devenit un producător foarte popular de ceasuri, al căror design urmează tendințele modei actuale. Este deosebit de popular în Republica Cehă.
Festina susține ciclismul și cursele Giro d’Italia și Turul Marii Britanii (cândva în principal Turul Franței).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Festina.
Informații despre producător: Festina Candino Watch AG, Bubenberg-Strasse 7, 2502 Biel, Elveția / info@festina.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: