Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
180 g
Rezistent la apă
200 de metri
Ceasul bărbătesc Citizen Promaster Eco-Drive Radio Controlled 100th Anniversary Limited Edition BY3005-56E este ideal pentru iubitorii de precizie, oferind afișarea timpului controlată prin radio multifrecvență. Acest model este alimentat de energie solară (Eco-Drive), eliminând necesitatea schimbării bateriei. Este o ediție limitată, creată pentru a celebra 100 de ani de la înființarea brandului Citizen, cu doar 10.000 de unități produse la nivel mondial.
Carcasa ceasului Citizen BY3005-56E este realizată din oțel inoxidabil cu finisaj PVD, la fel ca și brățara acestuia. În interiorul carcasei funcționează mecanismul Citizen H864, care oferă o precizie absolută datorită sistemului Radio-Controlled, sincronizând timpul prin semnal radio. Ceasul include funcții suplimentare precum indicatorul de încărcare a bateriei, protecție împotriva supraîncărcării, avertizare pentru încărcare insuficientă prin mișcări de două secunde ale secundarului și trecerea în modul de economisire a energiei. De asemenea, dispune de un sub-cadran de 24 de ore poziționat la ora 9. Este foarte util și afișajul pentru dată și ziua săptămânii. La ora 6 se află un sub-cadran pentru emisfera nordică, care indică timpul UTC și permite citirea orelor aproximative în regiunile emisferei nordice. Ceasul este echipat cu o lunetă logaritmică rotativă bidirecțională, utilizată pentru calcule simple cu rigla logaritmică.
Mecanismul acestui model este alimentat de tehnologia Eco-Drive, un acumulator reîncărcat prin lumină, cu o rezervă de funcționare de până la 6 luni (2,5 ani în modul de economisire). Rezistența la apă este de 200 m, ceea ce îl face potrivit pentru înot și scufundări până la aproximativ 20 de metri. Rezistența la apă este completată de o coroană șurubabilă. Cadranul este protejat de un geam din safir, care oferă o protecție maximă împotriva zgârieturilor.
Ceasurile Citizen beneficiază de o garanție de 5 ani.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Aviație, Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 180 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Citizen H864 |
| Precizia mersului în secunde | În modul de reglare a orei prin semnal radio, fără abatere |
Rezerva de mers ![]() |
6 luni (2,5 ani în modul economic) |
| Dimensiune carcasa | 46 mm |
| Grosimea carcasa | 12 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Sidef |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
Cataramă ![]() |
Basculant |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Bezel rotativ ![]() |
Rotativă bidirecțional cu riglă logaritmică |
| Controlat prin GPS / Radio | Radio |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Bezel rotativ, Coroană filetată, Controlat prin Radio, Timp dual / GMT, Ore mondiale |
Acumulator ![]() |
Da |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | Subcontorizor 24 de ore, Ora locală pentru 26 de locații, Indicator baterie descărcată, Mod economic, Funcție de protecție la supraîncărcare, Verificare și ajustare poziție de referință, Calendar automat |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: