Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
50 g
Rezistent la apă
200 de metri
Casio G-Shock GM-S5640GEM-7ER 40th Anniversary Adventurer's Stone Series este o ediție limitată din seria 40th Anniversary Adventurer's Stone Series, introdusă pentru a marca a 40-a aniversare de la lansarea primului Casio G-Shock în 1983. Ceasul extinde gama de modele cu o carcasă din oțel într-un diametru mai mic de 38,4 mm.
Această ediție limitată face referire la cea de-a 40-a aniversare cu inscripția"SINCE 1983" pe cadran, cadranul prezintă un logo proiectat pentru Casio de graficianul Eric Haz, iar cureaua ceasului poartă patru stele. Ceasul impresionează prin structura carcasei, care seamănă cu suprafața mineralelor. Datorită unui proces special de fabricație, fiecare carcasă este unică.
Casio G-Shock GM-S5640GEM-7ER este un ceas sport din seria 40th Anniversary Adventurer's Stone, are un afișaj digital care arată data, ziua săptămânii, cronometrul, alarma și alte funcții. Carcasa durabilă, care combină plasticul și oțelul, este completată de o curea din cauciuc transparent. Afișajul este protejat de o sticlă minerală. Pentru o citire ușoară în condiții de luminozitate scăzută, ceasul este echipat cu un afișaj cu iluminare de fundal. Acesta se aprinde pentru a vă avertiza atunci când numărătoarea inversă este completă, semnalul orei, ora de alarmă este setată, etc.
Diametrul carcasei de 38,4 mm îl face unul dintre ceasurile mai mici. Rezistența la apă a acestui model este de 200 m, astfel încât puteți înota și vă puteți bucura de alte activități acvatice fără probleme. Cu acest model, Casio își extinde gama de modele G-Shock interesante din oțel.
Gama de modele Casio G-Shock oferă un ceas potrivit pentru oricine caută o combinație între un ceas sport durabil cu un design atractiv, combinat cu o gamă largă de funcții. Toate modelele din această gamă populară la nivel mondial sunt mai rezistente la șocuri și impacturi decât ceasurile convenționale. De asemenea, acestea demonstrează o rezistență sporită la câmpurile magnetice.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Bărbați, Femei, Unisex |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 50 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 3489 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 38,4 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
43,8 mm |
| Grosimea carcasa | 10,9 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Plastic, oțel |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Gri |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Culoarea curelei | Alb, Transparent |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Iluminare, Calendar automat |
| Baterie | Da |
| Funcții suplimentare | Mod 12/24, Calendar automat, Cronometru cu numărătoare inversă, Alertă prin iluminare ecran |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: