Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Mineral
Greutate
67 g
Rezistent la apă
200 de metri
Casio G-Shock DW-6900HDS-7ER Hidden Glow Series sunt ceasuri sport cu numeroase funcții, oferind în primul rând un design testat, rezistență și funcționalități utile pentru un stil de viață activ. Forma carcasei și construcția din plastic, care face ceasul foarte ușor, dar în același timp foarte rezistent și confortabil de purtat, recomandă acest model pentru utilizare sportivă și de agrement.
Casio G-Shock DW-6900HDS-7ER este o noutate din seria Hidden Glow Series, care împărtășește cu alte modele elemente luminescente pe cadrane. Cadranul fosforescent albastru al ceasului strălucește magic noaptea și evocă scânteierea planctonului bioluminescent plutind în mare. În combinație cu schema de culori alb-albastru, acest design surprinde frumos tranziția dinamică a plajei de la o zi însorită strălucitoare la nuanțele delicate ale nopții.
Casio G-Shock DW-6900HDS-7ER completează gama de modele care utilizează elemente de design interesante. În acest caz, cadranul luminescent și carcasa albă împreună cu brățara din rășină cu accente albastre.
Casio G-Shock DW 6900HDS-7E are un cadran luminescent cu afișaj digital pozitiv, care arată data, ziua săptămânii, cronometru, alarmă și alte funcții. Carcasa rezistentă din plastic este completată de o curea din rășină cu cataramă tip trident. Cadranul este protejat de sticlă minerală. Pentru o lizibilitate ușoară în condiții de lumină scăzută, ceasul este echipat cu iluminare LED a afișajului. O caracteristică interesantă este iluminarea afișajului la activarea alarmei, finalizarea numărătorii inverse, semnalul orar etc. Cu un diametru al carcasei de 50 mm, ceasul se încadrează în categoria ceasurilor mari. Rezistența la apă a acestui model este de 200 m, astfel încât puteți înota sau chiar face scufundări fără aparate de respirație.
Gama de modele Casio G-Shock oferă ceasuri potrivite pentru oricine caută o combinație de ceasuri sport rezistente, cu un design atractiv, împreună cu o gamă largă de funcții. Toate modelele din această gama populară la nivel mondial sunt mai rezistente la șocuri și lovituri decât ceasurile obișnuite. În plus, acestea demonstrează și o rezistență crescută la câmpurile magnetice.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 67 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 3529 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
5 ani |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 50 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
53,2 mm |
| Grosimea carcasa | 18,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Plastic |
| Culoarea carcasei | Alb |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Albastru, alb, gri |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Culoarea curelei | Gri |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Iluminare, Calendar automat |
| Baterie | Da |
| Funcții suplimentare | Numărătoare inversă, Ore mondiale, Mod 12/24, Calendar automat, Alarmă repetată, Alarmă multiplă, Notificare prin iluminare ecran |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: