Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
137 g
Rezistent la apă
100 de metri
Casio Edifice EQB-1100AT-2AER jsou posledním modelem z limitované edice F1 Scuderia AlphaTauri pro rok 2020, jsou spojením hodinářského a motoristického světa, svým designem v sobě snoubí dynamiku, vášeň pro rychlost a zápal pro závodění. Na hodinkách oceníte nízké pouzdro, díky kombinaci designu a funkcí, jež umožňují propojení s mobilním telefonem, jsou ideálním společníkem pro každodenní použití.
Casio EQB-1100AT-2AER jsou hodinky vzešlé z partnerství společnosti Casio a závodního týmu F1 Scuderia AlphaTauri (nový název pro tým Scuderia Toro Rosso). Na spojení s týmem Scuderia AlphaTauri odkazuje nejen logo na číselníku, sponě a dýnku, ale i použité barvy - bílá v kombinaci s tmavě modoru a se světle modrými prvky. Casio Edifice EQB 1100AT-2A upoutají svým dynamickým vzhledem a propracovaným číselníkem působícím efektem broušeného povrchu, jenž má hodinové pozice osazeny plastickými indexy. Model klade důraz na dobrou přehlednost a snadnou ovladatelnost kvůli možnosti plného využití všech funkcí, které hodinky nabízí. Mezi nejdůležitější bezesporu patří možnost synchronizace hodinek s chytrým telefonem skrze technologii Bluetooth. Propojení, ve spojení s použitím příslušné aplikace, umožňuje mít pod kontrolou neustále aktuální a přesný čas, nabízí možnost snadného nastavení duálního času výběrem jednoho z předdefinovaných 300 měst. Mezi další užitečné funkce patří Phone finder - po stisknutí tlačítka hodinek se rozezní Váš telefon a vy jej tak snáze naleznete.
Černý číselník hodinek Casio Edifice EQB-1100AT-2AER je zvýrazněn použitím dobře čitelných a rozložených ukazatelů, které usnadňují orientaci - indikují například aktivní bluetooth, stav budíku, údaje související s právě zvoleným režimem apod. Subciferník na pozici šesté hodiny je v základním režimu zobrazením dne, subciferník na 9. hodině je ukazatelem duálního času a poslední subciferník umístěný na 12. hodině, je 24hodinovým vyobrazením domácího času a slouží pro indikaci dne/noci.
Hodinky disponují ukazatelem data, dne v týdnu a ukazatelem světových časů, dále funkcí stopek s meřením mezičasů a možností porovnání měřených kol. Ocelové pouzdro hodinek je doplněno ocelovým náramkem s šedou úpravou povrchu. Nově použité technologie umožnily vytvořit model s tenkým pouzdrem o výšce 9,6 mm. Číselník hodinek je osazen výraznými indexy umístěnými na pozice hodin, které jsou spolu s ručkami opatřeny luminiscencí, zajišťují tak lepší čitelnost při zhoršených světelných podmínkách. Chráněn je safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou. Vodotěsnost tohoto modelu je 100 m - s hodinkami tedy můžete bez obav plavat. Hodinky jsou opatřeny solárním napájením, při němž je akumulátor hodinek, s vyšší životností oproti klasické baterii, dobíjen světlem.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport, Inteligente |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 137 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | 5639 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună (fără conectare la telefon) |
Rezerva de mers ![]() |
5 luni fără expunere la lumină în regim normal de funcționare, până la 19 luni în întuneric total în modul de economisire a energiei |
Precizia cronografului ![]() |
1/1 secunde |
| Dimensiune carcasa | 44,6 mm |
| Grosimea carcasa | 9,6 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Argintiu-negru |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Culoarea curelei | Argintiu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Bluetooth |
Acumulator ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | Bluetooth, Timp dual, Calendar automat, Ore mondiale, Verificare nivel baterie |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: