Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
166 g
Rezistent la apă
100 de metri
Casio Edifice EFV-C110D-1A4VEF este un ceas sport pentru bărbați, echipat cu un cadran combinat (analogic și digital) și o gamă largă de funcții utile, toate într-o carcasă modernă și atrăgătoare.
Casio Edifice EFV C110D-1A4V impresionează prin designul său, funcționalitățile și prețul accesibil. Dispune de un cadran combinat (analogic și digital) care afișează, de exemplu, data, ziua săptămânii, alarma, cronometru. Funcția de ore mondiale și posibilitatea de a selecta până la 30 de orașe din lume vor fi apreciate de călători. Practică este și banca de date, care permite stocarea a până la 30 de informații. Carcasa și brățara ceasului sunt fabricate din oțel inoxidabil. Carcasa ceasului este prevăzută cu o ramă fixă cu scară pentru minute. Cadranul negru cu accente roșii este protejat de o sticlă minerală. Pentru o mai bună lizibilitate în condiții de lumină scăzută, ceasul este echipat cu ace cu strat luminos. Rezistența la apă a modelului este de 100 m - astfel, ceasul poate fi utilizat fără probleme pentru înot. Cu un diametru al carcasei de 46,9 mm, acesta se încadrează în categoria ceasurilor mari.
Modelul se remarcă prin durata de viață neobișnuită a bateriei, care ajunge până la 10 ani.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 166 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 5699 |
| Precizia mersului în secunde | ±30 / lună |
Rezerva de mers ![]() |
10 ani |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 46,9 mm |
| Grosimea carcasa | 13,7 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Combinat |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
clemă basculantă cu deschidere laterală |
| Culoarea curelei | Argintiu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Calendar automat, Ore mondiale |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
| Funcții suplimentare | Bancă de date, Scădere, Ore mondiale, Mod 12/24, Alertă oră, Calendar automat (până în 2099), Alertă repetată |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: