Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
140 g
Rezistent la apă
100 de metri
Casio Edifice EFB-700D-8AVUEF jsou pánské hodinky sportovního charakteru v tenkém pouzdře, které jsou ovšem díky kombinaci svého designu a funkcí ideálním doplňkem nejen při sportovních aktivitách, ale také pro každodenní použití.
Casio Edifice EFB 700D-8AV upoutají svým dynamickým vzhledem a propracovaným a přehledným číselníkem, jenž má hodinové pozice osazeny plastickými indexy. Disponují ukazatelem data na pozici čtvrté hodiny a funkcí chronografu, jehož chod zobrazují dva přehledné subciferníky - čítač minut a vteřin. Stopky lze ovládat postranními tlačítky - horní stopky spouští a zastavuje, spodní resetuje naměřené hodnoty. S hodinkami lze měřit až hodinové intervaly a zaznamenávat časy 1. a 2. místa.
Pouzdro i náramek hodinek jsou vyrobeny z nerezové oceli. Přehledný tmavě šedý číselník je chráněn odolným safírovým sklíčkem. Ručičky a hodinové body jsou opatřeny luminiscenční vrstvou, zajišťující lepší čitelnost při zhoršených světelných podmínkách. Vodotěsnost tohoto modelu je 100 m - s hodinkami tedy můžete bez obav plavat. Větší pouzdro o průměru 45 mm sedí výborně na zápěstí díky příjemné výšce 10,5 mm a praktické absenci nožek.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 140 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 5579 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/10 secunde |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 10,5 mm |
| Forma carcasa | Tonou |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Gri închis |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
clemă basculantă cu deschidere laterală |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
| Funcții suplimentare | Intervale de timp, Timp pentru locul 1 și 2 |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Black Friday Edifice Ceasuri la promoție Ceasuri cadou pentru bărbați Casio
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: