Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Plastic
Greutate
52 g
Rezistent la apă
30 de metri
Casio AQ-800EST-1AER Stranger Things Collaboration din colecția Vintage vine într-o ediție unică creată în colaborare cu serialul iconic Stranger Things de la Netflix, care intră în ultimul său sezon 5 în acest an. Acest model se bazează pe popularul concept retro AQ-800, dar aspectul și detaliile sale fac referire la cele două lumi ale serialului.
Cadranul este împodobit cu un motiv de liane răsucite, amintind de influența progresivă a Vecna. Cifrele metalice aplicate la pozițiile orelor sunt redate în fontul caracteristic Stranger Things și adaugă un caracter dramatic ceasului. Cadranul este decorat cu logo-ul Stranger Things, în timp ce închizătoarea brățării poartă numărul "001", făcând referire la tatuajul purtat de Vecna.
Casio AQ 800EST-1A are, de asemenea, un afișaj digital care arată al doilea timp, data, ziua săptămânii, cronometrul, alarma, în plus față de afișajul analogic al timpului. Calendarul este complet automat pe ceas, astfel încât nu trebuie să vă faceți griji cu privire la ajustarea acestuia de-a lungul timpului. Carcasa din rășină a ceasului este completată de o brățară din oțel, care este populară nu numai pentru designul său, ci și pentru ajustarea ușoară a lungimii. Carcasa și brățara sunt finisate în argintiu.
Cadranul negru este protejat de o sticlă din plastic. Diametrul carcasei de 32,1 x 40,7 mm îl face un ceas de dimensiuni medii. Rezistența la apă a acestui model este de 30 m - potrivită cel mult pentru contactul accidental cu apa în timpul spălării mâinilor și ploii. Nu doar aspectul, ci și dimensiunea predestinează acest model atât domnilor, cât și doamnelor.
Ceasul este livrat într-un ambalaj special cu motive Demogorgon și liana, surprinzând forțele terifiante cu care se confruntă personajele de-a lungul seriei.
Ceasul încântă cu o durată lungă de viață a bateriei, de până la 3 ani, făcând din acest model un accesoriu de zi cu zi fiabil și, în această versiune, o piesă de colecție elegantă pentru fanii Stranger Things.
Stranger Things este un serial de televiziune american science fiction horror mystery cu succes mondial, a cărui acțiune se petrece în orășelul Hawkins, Indiana, în anii 1980. În 1983, un băiat tânăr dispare în acest oraș adormit din Midwest. Pe măsură ce prietenii, familia și poliția locală încearcă să afle unde a dispărut, aceștia sunt atrași într-un mister care implică experimente ultrasecrete, forțe supranaturale terifiante și o fetiță foarte specială.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 52 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 5696 |
| Precizia mersului în secunde | ±30 / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 32,1 x 40,7 mm |
| Grosimea carcasa | 8,7 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Rășină |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Plastic |
| Cadran | Combinat |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
glisant cu clic |
| Culoarea curelei | Gri |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Calendar automat, Timp dual / GMT |
| Baterie | Da |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri unisex Classic Collection Ceasuri cadou pentru bărbați Casio
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: