Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
70 g
Rezistent la apă
30 de metri
Ceasul Casio A1000MGA-5EF din seria Vintage Colection este o alegere potrivită pentru bărbați și femei datorită designului său retro. Este un model testat în timp și popular, cu un afișaj digital și funcții practice.
Casio A1000MGA-5E are un afișaj digital care arată ora, data, ziua săptămânii, cronometru, alarmă, format 12/24 ore și iluminare LED a afișajului. Calendarul ceasului este complet automat, astfel încât nu trebuie să vă faceți griji cu privire la ajustarea acestuia de-a lungul timpului. Carcasa din oțel a ceasului este completată de o brățară din oțel împletit, numită mesh. Atât carcasa, cât și brățara sunt finisate în aur. Ecranul este protejat de o sticlă minerală. Diametrul carcasei de 38 mm îl face unul dintre ceasurile mai mici, ambele cu un finisaj auriu. Rezistența la apă a acestui model este de 30 m - potrivită pentru contactul accidental cu apa în timpul spălării mâinilor și cel mult pentru ploaie.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Bărbați, Femei, Unisex |
| Stil | Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 70 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 3479 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 38 mm |
| Grosimea carcasa | 7,3 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj IP |
| Culoarea carcasei | Auriu |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Negru, gri |
| Materialul curelei | Oțel nobil cu tratament IP |
Cataramă ![]() |
Da |
| Culoarea curelei | Auriu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Iluminare |
| Baterie | Da |
| Funcții suplimentare | Iluminare LED, Calendar automat, Mod 12/24 |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri unisex Classic Collection Ceasuri cadou pentru bărbați Ceasuri cadou pentru femei Casio
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: