Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral K1 - Antireflex
Greutate
Rezistent la apă
200 de metri
Ceas bărbătesc Vostok Europe Expedition North Pole Pulsometer Automatic Line YN55-597C731S din seria de modele Expedition North Pole-1 face referire la prima stație sovietică plutitoare pe un ghețar. Stația a funcționat timp de nouă luni (274 de zile). Ghețarul pe care se afla stația a parcurs 2 850 km în această perioadă și a ajuns până la coasta de est a Groenlandei.
Carcasa ceasului Vostok Europe Pulsometer Automatic Line YN55-597C731S este fabricată din oțel inoxidabil 316L cu acoperire PVD neagră. În interior se află un mecanism automat japonez S. EPSON YN55 cu întoarcere automată și posibilitate de întoarcere manuală. Mecanismul are 22 de rubine și o rezervă de funcționare de 40 de ore. Modelele Pulsometer Automatic oferă funcții practice pentru monitorizarea parametrilor de sănătate de bază - pulsul și frecvența respirației. Scala pulsometrului este afișată pe rama rotativă unidirecțională.
Cadranul este protejat de o sticlă minerală K1 întărită cu tratament antireflex pe interior. Acele și indicii sunt acoperiți cu un strat luminos Superluminova. Acest strat luminos acoperă și rama interioară verde. Datorită diametrului carcasei de 47,3 mm, ceasul este o alegere ideală pentru cei care preferă ceasuri mai mari. Ceasul este livrat cu o curea din silicon și o curea de rezervă din piele, cu funcție de schimbare rapidă.
Rezistența la apă a modelului Pulsometer Automatic Line YN55-597C731S este de 20 ATM și este susținută de o coroană șurubabilă.
Culoarea curelei de rezervă nu este specificată de producător și poate diferi de fotografiile ilustrative.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Vostok Europe |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Epson YN55 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
40 ore |
| Dimensiune carcasa | 47,3 mm |
| Grosimea carcasa | 17 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Mineral K1 - Antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Silicon |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 24 mm |
| Culoarea curelei | Verde |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Rotativă unidirecțional |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | Pulsometru |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri bărbătești Ceasuri Expedition North Pole Vostok Europe
Istoria Europei Vostok începe să fie scrisă imediat după prăbușirea Uniunii Sovietice, când unul dintre cele mai mari curse de ceasuri rusești Vostok din Plešopoli a fondat o asociere comună în Vilnius, Lituania. Filosofia de bază a companiei a fost să producă un ceas cu un design interesant și mișcarea sa originală pentru lume. În ultimii ani, ceasurile Vostok Europe au câștigat o popularitate deosebită în rândul oamenilor care iubesc mișcarea și sporturile de adrenalină. Modelele Anchar și Lunochod cu o rezistență la apă de 30 de atm și cu o supapă Helio (doar Lunochod) sunt foarte populare în rândul scafandrilor profesioniști (de exemplu, echipa greacă de scafandri profesioniști este extrem de mulțumită de ceas).
Vostok Europe sprijină sportivii și echipele profesionale din diverse sectoare. Ceasul Expediton a devenit ceasul oficial al singurelor curse de automobile de iarnă din lume, de la Murmansk la Vladivostok, de 17.000 de kilometri lungime, care nu putea fi transmisă decât de „bărbați adevărați”. Recompensa pentru câștigătorul cursei a fost de 10 kg de aur pur.
Brandul Vostok Europe va fi o alegere excelentă pentru fanii ceasurilor mai mari. Oferim o mulțime de modele de baterii și mecanice, cu un diametru de carcasă de 47 sau chiar 50 de milimetri.
Helveti.cz este un vânzător și specialist autorizat în Vostok Europe.
Informații despre producător: Vostok Europe, Vytenio str. 22, LT-03229, Vilnius, Lituania / info@vostok-europe.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: