Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
65 g
Rezistent la apă
100 de metri
Ceasul bărbătesc Victorinox 241846 face parte din colecția FieldForce. Designul său clar îl face potrivit atât pentru ocazii formale, cât și pentru activități sportive, dar este ideal și pentru utilizarea zilnică. Toate acestea la un preț accesibil.
Modelul Victorinox FieldForce 241846 este echipat cu un mecanism elvețian cu cuarț Ronda 517, care dispune de un indicator pentru dată și ziua săptămânii, poziționat tradițional la ora trei. Pe ace și cifre se află un strat generos de material luminos SuperLuminova.
Carcasa ceasului este realizată din oțel inoxidabil, iar pe mână este fixată de o curea din piele cusută, cu cataramă. Coroana este protejată împotriva manipulării accidentale de o carcasă proeminentă. Pe ramă se află indicatoare pentru minute. Cadranul elegant este protejat de o sticlă din safir cu strat antireflex, care este extrem de rezistentă la zgârieturi. Ceasul este rezistent la apă, fiind potrivit pentru înot și scufundări până la o adâncime de aproximativ 10-30 de metri (rezistență la apă 100 m).
Ceasul beneficiază de o garanție de 5 ani.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Victorinox |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 65 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 517 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 11 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Victorinox Swiss Army este renumită pentru bricegele sale elvețiene. Astăzi, însă, este cunoscută și ca producător de ceasuri. Printre modelele oferite, putem găsi ceasuri sport, elegante, de aviație și de scufundări. Pe scurt, oricine caută un ceas elvețian de calitate îl va alege.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Victorinox Swiss Army.
Informații despre producător: Victorinox AG, Schmiedgasse 57, 6438 Ibach-Schwyz, Elveția / internet.support@victorinox.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: