| Mecanism | Quartz |
| Materialul carcasa | Oțel |
| Materialul geamului | Safir |
| Greutate | 106 g |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
Descriere detaliată a produsului↓
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
106 g
Rezistent la apă
100 de metri
Tissot PR 100 Quartz Chronograph 36mm T150.217.22.111.00 face parte din seria T-Classic PR 100. Această serie de modele este populară pentru designul său versatil, utilizabil pentru orice ocazie, combinat cu un preț foarte accesibil.
Modelul Tissot T150.217.22.111.00 este propulsat de o mișcare elvețiană ETA G15.212 alimentată cu baterie, cu 6 bijuterii. În plus față de funcția de timp, acesta este echipat cu un afișaj al datei, care poate fi găsit la indexul celei de-a patra ore. Funcția de cronometru este, de asemenea, practică, deservită de o mână centrală pentru secunde, un contor de zecimi de secunde la ora a doua și un contor de minute la ora a zecea. Sub cadranul de la ora șase servește ca a doua mână a ceasului. Aparatul are, de asemenea, o funcție EOL (End of Life), care alertează proprietarul atunci când bateria este descărcată.
Carcasa și brățara ceasului sunt realizate din oțel inoxidabil, parțial în finisaj PVD aur roz. Cadranul din nucă de nucă albă este protejat de un cristal de safir, care este foarte rezistent la zgârieturi. În jurul geamului găsim o lunetă distinctivă, cu aspect sportiv. Mâinile orelor și ale minutelor, împreună cu indicii, sunt acoperite cu un strat luminescent care facilitează citirea orei chiar și în condiții de luminozitate scăzută. Datorită rezistenței la apă până la 100 de metri (10 ATM) , nu este nevoie să scoateți ceasul din mână nici măcar atunci când înotați sau faceți snorkeling. Acesta va fi un partener excelent nu numai pentru purtarea de zi cu zi, ci și pentru sporturile în apă și pe uscat.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Femei |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 106 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | ETA G15.212 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/10 secunde |
| Dimensiune carcasa | 36 mm |
| Grosimea carcasa | 11,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Argintiu, Aur roz |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Sidef alb |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Lățimea curelei | 18 mm |
| Culoarea curelei | Bicolor |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
da |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | Indicator de descărcare a bateriei (EOL) |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri de damă din oțel Ceasuri elegante pentru femei Ceasuri elvețiene pentru femei Ceasuri de damă argintii Ceasuri de damă cu baterie (Quartz) Ceasuri de damă – noutăți Ceasuri de damă peste 2 000 lei T-Classic Ceasuri de damă cu dată Ceasuri de damă cu cronometru PR 100 PR 100 Ceasuri de damă cu brățară de oțel Ceasuri de damă roz Ceasuri de damă cu sticlă de safir Ceasuri de damă Tissot Tissot
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
1 → Verificăm, curățăm și ajustăm
Vom verifica funcționalitatea, vom seta ora, data și vom curăța cu atenție ceasul.
2 → Înfășurați cu grijă în folie cu bule
Pentru a preveni deteriorarea ceasului, folosim ventuze speciale.
3 → Vom asigura împotriva daunelor la transportator
Pentru siguranță, vom asigura ceasul împotriva spargerii, deci nu există niciun motiv de îngrijorare.
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: