Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Mineral
Greutate
64 g
Rezistent la apă
30 de metri
Suunto Core All Black sunt ceasuri outdoor într-un design clasic. Ceasurile au o carcasă compozită, ramă din aluminiu, sticlă minerală și curea din elastomer. Rezistența la apă este testată conform standardului pentru scufundări și ajunge la 30 m reali. Pentru activități outdoor, ceasurile sunt echipate cu barometru, altimetru și busolă. De asemenea, ceasurile afișează orele estimate pentru răsărit și apus, evoluția presiunii atmosferice, au termometru, adâncimetru, cronometru și alte funcții care vă pot ajuta să cuceriți, de exemplu, vârful unui munte acoperit de zăpadă. Un mare avantaj al ceasurilor Suunto Core este bateria înlocuibilă de către utilizator.
Caracteristici:
Denominarea completă este Suunto Core All Black SS014279010
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Suunto |
| Tip | Bărbați, Femei, Unisex |
| Stil | Sport, Outdoor |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 64 g |
| Mecanism | Quartz |
| Dimensiune carcasa | ∅ 49,1 mm |
| Grosimea carcasa | 14,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Compozit |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Elastomer |
| Culoarea curelei | Negru |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Busolă ![]() |
Da |
Bezel rotativ ![]() |
Rotativă bidirecțional |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Bezel rotativ, Cronograf, Busolă, Alarma, Iluminare, Termometru, Altimetru, Barometru |
| Baterie | Da |
| Funcții suplimentare | Alertă pentru apropierea furtunii, răsărit/apus de soare, înregistrare evoluție altitudine și presiune atmosferică, adâncimemetru, baterie înlocuibilă de către utilizator |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Suunto a luat naștere în 1936 în Finlanda și inițial s-a ocupat cu producția de busole. Acestea au fost folosite inițial în scopuri militare, dar în anii 1950 a început producția de busole cu reglare rapidă pentru orientare.
În 1987, Suunto a început să producă primul și revoluționar computer pentru scafandri. Primul ceas Suunto a fost creat prin reducerea unui astfel de computer la dimensiunea unui simplu ceas, sub forma modelului Suunto Spyder (1997). Doar un an mai târziu, a fost lansat modelul Suunto Vector - primul ceas pentru activități outdoor echipat cu funcții „ABC” (altimetru - barometru - busolă). Modelul a devenit foarte popular printre alpiniști și aventurieri. Probabil că nu există niciun ceas în lume care să fi văzut mai mult din Himalaya.
Astăzi, Suunto este un producător de top de computere pentru scafandri, ceasuri sport și dispozitive de navigație. Design finlandez pur, manoperă perfectă, tehnologie de ultimă generație și fiabilitate chiar și în condiții extreme. Aceasta este ceea ce face ca ceasurile Suunto să fie excepționale.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Suunto.
Informații despre producător: Suunto Oy, Tammiston kauppatie 7 A, 01510 Vantaa, Finlanda / support@suunto.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: