| Mecanism | Kinetic |
| Materialul carcasa | Oțel |
| Materialul geamului | Hardlex |
| Greutate | 120 g |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
Descriere detaliată a produsului↓
Mecanism
Kinetic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Hardlex
Greutate
120 g
Rezistent la apă
100 de metri
Ceas bărbătesc de mână Seiko SUN070P1 cu mecanism Kinetic și funcție GMT este un accesoriu potrivit pentru societate, însă se potrivește și în timpul liber, la călătorii, utilizare zilnică sau sport.
Carcasa ceasului este realizată din oțel, cureaua este din piele. Cadranul analogic, bine lizibil, de culoare albă este protejat de sticla Hardlex. Dintre funcțiile ceasului, modelul Seiko SUN070P1 oferă indicatorul datei, acul GMT pentru afișarea celui de-al doilea timp mondial sau indicatorul rezervei de mers - verificabil după apăsarea butonului la poziția ora 2. Modelul are mecanism Kinetic - energia obținută prin rotirea rotorului este transformată în energie electrică cu care este încărcat acumulatorul. Rezerva de mers este de 6 luni.
Datorită diametrului său de 44 mm se încadrează printre ceasurile de dimensiuni mai mari. Rezistența la apă a acestui model este de 100 m, astfel este posibil să înotați sau să faceți snorkeling cu el.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport, Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 120 g |
| Mecanism | Kinetic |
| Calibru | 5M85 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
6 luni |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Hardlex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Da |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data |
Acumulator ![]() |
Da |
| Baterie | Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri bărbătești elegante Ceasuri din oțel pentru bărbați Ceasuri bărbătești cu dată Ceasuri japoneze bărbătești Ceasuri sport bărbătești Ceasuri bărbătești până la 2.400 lei Ceasuri bărbătești albe Ceas bărbătesc maro Ceasuri cinetice pentru bărbați Ceasuri bărbătești Seiko Ceasuri pentru bărbați cu curea din piele Ceasuri bărbătești cu sticlă minerală Seiko
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
1 → Verificăm, curățăm și ajustăm
Vom verifica funcționalitatea, vom seta ora, data și vom curăța cu atenție ceasul.
2 → Înfășurați cu grijă în folie cu bule
Pentru a preveni deteriorarea ceasului, folosim ventuze speciale.
3 → Vom asigura împotriva daunelor la transportator
Pentru siguranță, vom asigura ceasul împotriva spargerii, deci nu există niciun motiv de îngrijorare.
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: