| Mecanism | Automatic |
| Materialul carcasa | Oțel |
| Materialul geamului | Mineral |
| Greutate | |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
Descriere detaliată a produsului↓
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Cine nu cunoaște modelul PRIM Diplomat? Dar știați că primul nume de lucru a fost REPRE? Modelul de succes PRIM Lady Repre în noi culori de toamnă. Modelul combină clasicul elegant din anii '60 într-un design nou. Acesta este un ceas clasic, elegant și social care va fermeca încheietura fiecărei doamne.
În special, cadranul este un original într-un finisaj lăcuit elegant, cu un motiv tradițional inspirat din anii '60, precum și decorul cu lunetă, așa cum era obișnuit pentru modelele produse în trecut.
Carcasa PRIM Lady Repre - D W02C.13164.D, realizată din oțel inoxidabil 316L cu finisaj IPG aur roz, are un diametru de 34 mm în cazul modelului de damă . În special, cadranul este unul original, într-un finisaj elegant lăcuit cu un motiv tradițional inspirat din anii 1960, la fel ca și decorarea lunetei, așa cum era obișnuit pentru modelele produse în trecut. Indicii în relief de la pozițiile 3, 6, 9 și 12 sunt, de asemenea, o caracteristică atractivă.
În timp ce forma sticlei convexe a fost păstrată, sticla în sine este fabricată din mineral întărit durabil. Desigur, coroana este completată cu simbolul original PRIM - litera P, care este conectată printr-un arc circular reprezentând trecerea timpului. Modelul PRIM Lady Repre este din nou, ca și predecesorul său din 2019, echipat cu un calibru Miyota Premium Slim.
Rezistența la apă a acestui model este de 50 m (5 ATM), astfel încât acesta poate face față contactului de bază cu apa, cum ar fi ploaia sau un duș.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | PRIM |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante, Universale |
| Origine | Cehe |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Miyota 9015 |
| Precizia mersului în secunde | -10s/+30s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 34 mm |
| Grosimea carcasa | 12 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel inoxidabil cu tratament IPB |
| Culoarea carcasei | Aur roz |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru închis |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 18 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
da |
| Data | Da |
| Funcții | Data, Capac posterior transparent |
Coroană filetată ![]() |
Nu |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri de damă automate Ceasuri de damă din oțel Ceasuri elegante pentru femei Automatic Automatic Ceasuri de damă Ceasuri de damă negre Ceasuri cehești pentru femei Ceasuri de damă – noutăți Ceasuri de damă peste 2 000 lei Ceasuri de damă mecanice Ceasuri de damă albastre Ceasuri de damă cu dată Ceasuri de damă cu curea de piele Ceasuri de damă roz Ceasuri de damă cu sticlă minerală Ceasuri universale pentru femei Ceasuri de damă Prim PRIM
Ideea de a produce ceasuri de mână cehoslovace a apărut imediat după sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial. Noua fabrică a fost construită sub conducerea lui Adolf Martínek, care, împreună cu primii 15 colegi, s-a angajat într-o sarcină care, la acea vreme, era realizată doar de 8 țări din lume. Părțile interesate au achiziționat primele ceasuri de mână produse în serie sub marca PRIM în 1958. Autorul așa-numitului logo permanent PRIM, care este folosit pe ceasurile de mână din anii 1970 până în prezent, este designerul Josef Žid. În 1969, fabrica de ceasuri din Nové Město nad Metují a devenit complet independentă de compania-mamă Chronotechna și a dobândit numele pe care îl poartă și astăzi - ELTON.
După declinul din anii 1990, interesul pentru produsele autohtone a fost reînviat treptat în cadrul producției de tip manufacturier la scară mică. În 2008, a început producția de noi mecanisme, iar ELTON Watchmaking s-a alăturat rândurilor producătorilor importanți de ceasuri care se bazează pe munca manuală, precizie și o abordare individuală a clientului.
Informații despre producător: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Republica Cehă / info@prim.cz
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
1 → Verificăm, curățăm și ajustăm
Vom verifica funcționalitatea, vom seta ora, data și vom curăța cu atenție ceasul.
2 → Înfășurați cu grijă în folie cu bule
Pentru a preveni deteriorarea ceasului, folosim ventuze speciale.
3 → Vom asigura împotriva daunelor la transportator
Pentru siguranță, vom asigura ceasul împotriva spargerii, deci nu există niciun motiv de îngrijorare.
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: