Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
95 g
Rezistent la apă
100 de metri
Ceasul bărbătesc Orient Star Sports RE-AU0201E reprezintă o nouă versiune a colecției sportive de succes Orient Star, oferind un design clar și caracteristici ale ceasurilor outdoor, apreciate și în utilizarea zilnică.
Carcasa ceasului Orient RE-AU0201E este fabricată din oțel cu acoperire PVD neagră. Protejează mecanismul mecanic cu întoarcere automată, calibru Orient F6N43, cu o rezervă de funcționare de 50 de ore, echipat cu funcția de oprire a secundarului în timpul setării orei (hacking) și posibilitatea de întoarcere manuală prin coroană. O complicație interesantă este indicatorul rezervei de funcționare, situat la poziția orei 12. Mecanismul, care funcționează la o frecvență de 21600 vibrații/oră, poate fi observat prin capacul transparent.
Printre caracteristicile clasice ale ceasurilor Orient Star, inspirate de stilul aviatic, se numără acele și indicii proeminenți și ușor de citit, coroana șurubată de tip diamant, ușor de manevrat chiar și cu mănuși, rezistența ridicată la apă și capac șurubat. Acele și indicii sunt acoperite cu un strat luminos, care facilitează citirea orei în întuneric și în condiții de lumină slabă. Cadranul este protejat de o sticlă din safir cu tratament antireflex, care oferă o rezistență ridicată și o lizibilitate excelentă în lumină directă.
Modelul Orient RE-AU0201E00B este livrat cu o curea din piele maro, prevăzută cu o cataramă rabatabilă. Diametrul carcasei de 41 mm plasează ceasul în categoria celor de dimensiuni medii. Rezistența la apă a acestui model este de 100 m.
Acest model este compatibil și cu această curea Orient Star.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Orient Star |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Aviație, Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 95 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | F6N42 |
| Precizia mersului în secunde | -15/ +25 s/ zi |
Rezerva de mers ![]() |
50 ore |
| Dimensiune carcasa | 41 mm |
| Grosimea carcasa | 12,1 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Verde |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
clemă basculantă cu deschidere laterală |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Coroană filetată, Indicator de rezervă de mers |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | 22 de pietre, 21.600 de semi-oscilații/oră |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Marca japoneză Orient Star se caracterizează prin producția de ceasuri mecanice cu design atemporal. Numele exprimă scopul și efortul de a crea ceasuri mecanice care atrag atenția prin calitatea lor înaltă și perfecția manoperei. Povestea mărcii Orient Star a început odată cu fondarea Tama Keiki Co. în 1950, care a fost redenumită Orient Watch Company un an mai târziu. Anul 1951 este asociat cu crearea unei clase superioare de ceasuri Orient, marca Orient Star. Marca este cunoscută pentru filosofia sa conform căreia nu este nevoie să se investească sume mari de bani în marketing, ci dimpotrivă, să se reducă prețul disponibil și să se crească calitatea. Datorită acestui fapt, ceasurile Orient Star ating vârful imaginar al calității în gama lor de preț.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Orient Star.
Informații despre producător: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonia / info@orient-w.co.jp
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: