Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
155 g
Rezistent la apă
100 de metri
Ceasul elvețian Mido Multifort TV Big Date S01E02 Special Edition M049.526.33.081.01 își va cuceri proprietarii cu aspectul său neobișnuit, dar universal, și manopera precisă. Este un companion excelent, în special pentru purtarea de zi cu zi, dar vă va servi bine și în situații sociale. Acest model a fost realizat în onoarea modelului popular din 2000. Ca și versiunea actuală, seamănă ca formă cu un ecran de televizor. Cu toate acestea, "forma TV" a carcasei a apărut la Mido încă din 1973 în linia Multi Star și, de asemenea, în 1980 în linia Commander.
Mido M049.526.33.081.01 are o carcasă, inclusiv brățara, fabricată din oțel inoxidabil 316L cu finisaj PVD. Brățara este prevăzută cu închizătoare cu eliberare rapidă, ceea ce facilitează schimbarea fără ajutorul uneltelor. În pachet sunt incluse 2 curele suplimentare în galben și albastru. În carcasă, mișcarea mecanică elvețiană Caliber 80 Big Date (bazată pe ETA C07.651) cu înfășurare automată ticăie fiabil. Aceasta funcționează la o frecvență de 21.600 de semifrecvențe pe oră, are 25 de bijuterii și, mai presus de toate, o rezervă de putere extinsă de 80 de ore. Funcționarea acestei mașini poate fi observată prin intermediul cadranului transparent. În poziția orei 12, găsim un indicator practic de dată mare - așa-numitul Big Date.
Cadranul este protejat de un cristal de safir, care garantează o rezistență maximă la zgârieturi. Stratul antireflex cu două fețe asigură o lizibilitate perfectă chiar și în lumina puternică a soarelui. Rezistența la apă a acestui model este de 100 m (10 bar), astfel încât acesta poate face față unui contact și mai mare cu apa, cum ar fi înotul. Rezistența la apă este susținută de o coroană înșurubată.
Notă: Uneori menționat și ca M0495263308101
Recenzii și articole:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Mido |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport, Elegante, Universale |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 155 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Mido Caliber 80 Big Date |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
80 ore |
| Dimensiune carcasa | 40 x 39,2 mm |
| Grosimea carcasa | 11,5 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Amestec de culori |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
da |
| Data | Da |
| Funcții | Data, Coroană filetată, Capac posterior transparent |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | Dată mare |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
În 1918, experimentatul ceasornicar Georges Schaeren a fondat marca Mido, care a devenit în scurt timp sinonimă cu inovația tehnică și designul atemporal. Numele MIDO provine din spaniolul „Yo mido”, care înseamnă „Eu măsor”. Marca s-a profilat ulterior ca producător de ceasuri elegante pentru femei sau ceasuri pentru fanii automobilismului. În anii treizeci, era cunoscută pentru producerea de ceasuri durabile și chiar avea unul dintre primele ceasuri antimagnetice cu întoarcere automată, care erau și rezistente la apă. Au urmat o serie întreagă de inovații în domeniul durabilității ceasurilor.
În epoca modernă, marca se concentrează mult pe linii inspirate de arhitectură - de exemplu, Big Ben din Londra, Colosseumul din Roma sau Marele Zid Chinezesc, exact conform sloganului „Inspirat de arhitectură”. Din 2019, Mido este partenerul oficial al Red Bull Cliff Diving World Series, o competiție anuală de sărituri de la o înălțime de 25-28 de metri. Marca Mido oferă în principal modele mecanice, astfel încât fanii orologeriei tradiționale și oneste vor găsi ceea ce caută. Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist al mărcii Mido.
Informații despre producător: Mido SA, Chemin des Tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / mido@mido.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: