Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
123 g
Rezistent la apă
100 de metri
Pánské hodinky Festina 20150/3 z řady Swiss Made jsou moderním modelem vyznačujícím se sportovně-elegantním provedením...
Pokud hledáte hodinky se švýcarským strojkem a za skutečně dostupnou cenu, kolekce Festina Swiss Made je více než příhodnou volbou. Festině se v ní podařilo skloubit hned několik oblíbených vlastností, kterými si vás hodinky získají.
V pouzdru z ušlechtilé oceli je švýcarský mechanický strojek Valjoux 7750.
Tento kalibr má 25 kamenů a rezervu chodu 48 hodin.
Pánský model Festina F20150/3 nabídne také zajímvý vzhled, který bude zdárně sekundovat i společenskému obleku, safírové sklíčko vysoce odolné proti poškrábání (ale pozor na diamanty) a voděodolnost 10 ATM, s níž hodinky zvládnou i plavání, ovšem vzhledem ke koženému řemínku bychom radili je do bazénu pro jistotu nebrat.
Hodinky jsou na koženém řemínku s trnovou sponou v barvě pouzdra.
Praktickou stránku hodinek doplňuje také ukazatel data, zkratka dne v týdnu a v neposlední řadě hodinky disponují funkcí chronografu, tedy měření času.
Pokud si nejste jisti konkrétním modelem, doporučujeme prohlédnout další pánské modely z této řady. V nabídce jsou i v klasické variantě.
Model Festina Swiss Made 20150/3 je také často označován jako Festina f20150/3.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Festina |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Aviație, Sport |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 123 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Calibru ETA Valjoux 7750 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
48 ore |
Precizia cronografului ![]() |
1/1 secunde |
| Dimensiune carcasa | 43,5 mm |
| Grosimea carcasa | 15,4 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Maro |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf |
Luminiscență ![]() |
Indicator și indici |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Rădăcinile mărcii Festina datează din Elveția, în 1902, unde a fost fondată marca. Ulterior, a intrat sub stăpânirea spaniolă prin intermediul mai multor proprietari. Cu toate acestea, o parte din producție este încă realizată în Elveția și, prin urmare, este etichetată „Swiss Made”.
Cu o tradiție de peste un secol, Festina a devenit un producător foarte popular de ceasuri, al căror design urmează tendințele modei actuale. Este deosebit de popular în Republica Cehă.
Festina susține ciclismul și cursele Giro d’Italia și Turul Marii Britanii (cândva în principal Turul Franței).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Festina.
Informații despre producător: Festina Candino Watch AG, Bubenberg-Strasse 7, 2502 Biel, Elveția / info@festina.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: