Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
34 g
Rezistent la apă
30 de metri
Ceasul Festina 20371/1 din colecția Boyfriend este un model modern de damă.
Ceasul Festina Boyfriend 20371/1 are un cristal mineral, carcasă din oțel și curea din piele.
Datorită proprietăților sale, sticla minerală este cel mai utilizat tip de sticlă de ceas în prezent. Acesta este foarte dur, în special datorită conținutului ridicat de siliciu și a întăririi suprafeței sale. Acest lucru face ca materialul să fie foarte rezistent la abraziune. Sticla minerală este mult mai dură decât plasticul. Cu toate acestea, pe sticla minerală pot apărea zgârieturi sau lovituri. Duritatea acestei sticle corespunde gradului 6 pe scara de duritate Mohs.
Pielea este un material popular pentru curelele de ceas. Acesta adaugă eleganță ceasului și este confortabil de purtat deoarece nu se răcește. Dezavantajul poate fi că curelele din piele absorb umezeala, deci transpirația. După un timp, cureaua va începe să devină fragilă și va trebui să fie înlocuită. Durata de viață a unei curele din piele este estimată la 2 - 4 ani.
Ceasul Festina Boyfriend 20371/1 este adesea denumit și Festina F20371/1.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Festina |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 34 g |
| Mecanism | Quartz |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 38 mm |
| Grosimea carcasa | 9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Sidef alb |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 19 mm |
| Culoarea curelei | Alb |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
| Baterie | Da |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Rădăcinile mărcii Festina datează din Elveția, în 1902, unde a fost fondată marca. Ulterior, a intrat sub stăpânirea spaniolă prin intermediul mai multor proprietari. Cu toate acestea, o parte din producție este încă realizată în Elveția și, prin urmare, este etichetată „Swiss Made”.
Cu o tradiție de peste un secol, Festina a devenit un producător foarte popular de ceasuri, al căror design urmează tendințele modei actuale. Este deosebit de popular în Republica Cehă.
Festina susține ciclismul și cursele Giro d’Italia și Turul Marii Britanii (cândva în principal Turul Franței).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Festina.
Informații despre producător: Festina Candino Watch AG, Bubenberg-Strasse 7, 2502 Biel, Elveția / info@festina.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: