Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Titan
Materialul geamului
Safir
Greutate
98 g
Rezistent la apă
100 de metri
Hodinky Citizen Super Titanium Sporty CA4444-82E si své majitele získává především nízkou hmotností a vysokou odolností, kterou zaručuje materiál Super Titanium™, tedy speciální titan, vyvinutý společností Citizen. Samozřejmostí je pohon Eco-Drive, který zajišťuje napájení pomocí energie ze světla, přičemž odpadá nutnost výměny baterie.
Hodinky Citizen Super Titanium Chrono CA4444-82E mají pouzdro a náramek vyrobený z titanu Super Titanium™, což zaručuje nízkou hmotnost, vysokou pevnost a naprostou antialergičnost. Díky speciální metodě tvrzení je povrch tohoto titanu odolnější vůči poškrábání, než ušlechtilá ocel. Tento model v sobě skrývá in-house strojek Citizen B620, který disponuje světlem dobíjeným akumulátorem s rezervou chodu až 9 měsíců a disponuje též funkcí indikátoru vybití akumulátoru. Další jeho funkce jsou stopky, čtyřiadvacetihodinový subčíselník a ukazatel data na pozici 4-5 hodiny. Zajímavostí stopek je pak plynulý chod sekundové ručky , díky němuž lze měřit čas s přesností 1/5 s.
Přehledný číselník je chráněn safírovým sklíčkem, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Voděodolnost hodinek je 100m, snesou tedy bez problému aktivity jako plavání, či drobný ponor.
O Super Titanium™: http://www.nosime-hodinky.cz/super-titanium-supermaterial-od-citizenu/
Recenze a testování:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 98 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Citizen B620 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
9 luni |
Precizia cronografului ![]() |
1/5 secunde |
| Dimensiune carcasa | 43 mm |
| Grosimea carcasa | 12,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Titan Super Titanium™ |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Titan Super Titanium™ |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Nu |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf, Tahimetru |
Acumulator ![]() |
Da |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | Protecție împotriva supraîncărcării, Indicator nivel scăzut de baterie |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: