Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Titan
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
101 g
Rezistent la apă
100 de metri
Pánské hodinky Citizen Satellite Wave GPS CC9015-54E jsou ideálním společníkem pro milovníky přesného času a jedince, kteří jsou často na cestách, a to především díky svým funkcím. In-house strojek Citizen F900 nabízí funkce, jako GPS satelitní řízení času, kdy dochází ke změně času automaticky dle polohy na základě příjímaných signálů a možnosti indikace času ve 40 časových zónách a 27 městech. Dále disponuje pohonem Eco-Drive, díky němuž odpadá potřeba pravidelné výměny baterie - akumulátor hodinek se dobíjí pomocí světla a konkrétní model nabízí rezervu chodu až 1,5 roku při plném nabití. S tímto systémem jsou spojeny další funkce hodinek, jako je například ochrana před přebitím, indikace úrovně nabití, nebo indikace intenzity dopadajícího světla - rozlišení intenzity nabíjení v 7 úrovních.
Subciferník na pozici 3 je indikátorem zvoleného režimu - stopky, budík, manuální nastavení času a kalendáře, indikace hladiny světla, UTC. Subciferník na pozici 6 je ukazatelem duálního času a 9 pak zobrazuje den v týdnu, stav nabití, funkci letní čas. Zároveň jsou tyto dva subciferníky sčítači při zvolení režimu chronografu - stopky lze ovládat postranními tlačítky – horní tlačítko stopky spouští a zastavuje, spodní resetuje naměřené hodnoty.
Pouzdro i tah hodinek jsou vyrobeny z titanu Super Titanium™, čímž je dosaženo velice příjemné hmotnosti 101 gramů a je zajištěna naprostá antialergičnost. Černý strukturovaný ciferník, na nemž vynikají zejména indexy a ručky světlých barev, je chráněn safírovým sklíčkem opatřeným antireflexní vrstvou, zajišťující lepší čitelnost na přímém slunci. Hodinky krom výše zmíněných funkcí disponují ukazatelem data a dne v týdnu, budíkem, stopkami, funkcí chronografu, či duálním časem.
S vodotěsností 100 m umožní hodinky svým majitelům použití při sprchování a běžném plavání. Lepší čitelnost při horších světelných podmínkách zajišťuje luminiscence aplikovaná na indexy a ručky. Díky rozměru 44 mm se řadí mezi velké hodinky.
O Super Titaniu: http://www.nosime-hodinky.cz/super-titanium-supermaterial-od-citizenu/
Na hodinky Citizen poskytujeme záruku 7 let.
Recenze a testování:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 101 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Citizen F900 |
| Precizia mersului în secunde | În modul de reglare a orei prin semnal satelit, fără abatere |
Rezerva de mers ![]() |
18 luni (în modul de economisire a energiei până la 5 ani) |
Precizia cronografului ![]() |
1/20 secunde |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Titan Super Titanium™ |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Titan Super Titanium™ |
Cataramă ![]() |
Da |
| Culoarea curelei | Argintiu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
| Controlat prin GPS / Radio | GPS |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Controlat prin GPS, Calendar automat |
Acumulator ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | Indicator de intensitate a luminii incidente, Ore mondiale, Calendar automat, Mod economic de energie, Ora de vară, Funcție de prevenire a supraîncărcării, Funcție de avertizare pentru baterie descărcată |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: