Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
156 g
Rezistent la apă
100 de metri
Tento model je nově označován jako CC3075-80E - jedná se o naprosto totožný model a toto nové označení nahrazuje starší referenci CC3035-50E.
Pánské hodinky Citizen Satellite Wave CC3035-50E zaujmou na první pohled lehce extravagantním designem. Díky svým vlastnostem, jako je pohon Eco-Drive, který zajišťuje napájení pomocí energie ze světla, jsou však ideálním společníkem při každodenním použití. Milovníci naprosto přesného času či cestovatelé pak ocení řízení hodinek pomocí signálu GPS.
Hodinky Citizen CC3035-50E mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli s PVD úpravou (v tomto případě se jedná o technologii IP) a na ruce drží díky ocelovému náramku téže úpravy. Uvnitř pouzdra se skrývá in-house strojek Citizen F150, který disponuje světlem dobíjeným akumulátorem s rezervou chodu až 2 roky (v úsporném režimu až 7 let) a disponuje též funkcí indikátoru vybití akumulátoru. Díky pohonu Eco-Drive tedy odpadá potřeba pravidelné výměny baterie - akumulátor hodinek se dobíjí pomocí světla. S tímto systémem jsou spojeny další funkce hodinek, jako je například ochrana před přebitím, indikace úrovně nabití, indikace intenzity dopadajícího světla - rozlišení intenzity nabíjení v 7 úrovních. Hlavní předností je pak GPS satelitní řízení času, kdy dochází ke změně času dle polohy na základě příjímaných signálů a možnosti indikace času ve 40 časových zónách a 27 městech. Užitečnou funkcí je také nekonečný kalendář, zajišťující vždy aktuální údaj na ukazateli data na pozici 3 a ukazateli dne v týdnu na subčíselníku na pozici 8.
Strukturovaný číselník, na nemž vynikají zejména zelené prvky, je chráněn minerálním sklíčkem. Voděodolnost tohoto modelu je 100 m, bez problému tedy zvládne kontakt s vodou včetně plavání či drobného ponoru. Lepší čitelnost za zhoršených světelných podmínek zajišťuje luminiscence aplikovaná na ručky.
Na hodinky Citizen poskytujeme záruku 7 let.
Recenze a testování:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 156 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Citizen F150 |
| Precizia mersului în secunde | În modul de reglare a orei prin semnal satelit, fără abatere |
Rezerva de mers ![]() |
2 ani (în modul de economisire a energiei până la 7 ani) |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
Cataramă ![]() |
Da |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
| Controlat prin GPS / Radio | GPS |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Controlat prin GPS |
Acumulator ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
| Funcții suplimentare | Indicator de intensitate a luminii incidente, Ore mondiale, Calendar automat, protecție la supraîncărcare, mod de repaus |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: