Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
161 g
Rezistent la apă
200 de metri
Citizen Promaster Marine Automatic Diver Limited Edition NY0164-65XE impresionează prin designul său pur de scafandru și, bineînțeles, și prin caracteristicile sale precum durabilitatea sau conformitatea cu ISO 6425. Cu toate acestea, vă va servi bine nu numai în timpul scufundărilor, ci și în timpul purtării de zi cu zi. Acest model este denumit uneori și Citizen Fugu. Peștele Fugu este reprezentat și pe pumnalul acestei ediții limitate, care a fost produsă în doar 2400 de bucăți pentru întreaga lume.
Carcasa ceasului Citizen NY0164-65XE , inclusiv brățara este fabricată din oțel inoxidabil (luneta este acoperită cu PVD) și include și o curea suplimentară din cauciuc. Carcasa găzduiește mișcarea mecanică in-houseCitizen 8204 cu înfășurare automată și o funcție hacking - oprirea mâinii secunde atunci când este comandată. Funcționează la o frecvență de 21.600 de semifrecvențe pe oră (3Hz) și are 21 de potriviri de piatră. Această mișcare are, de asemenea, sistemul Parashock (o invenție Citizen), care crește rezistența mișcării la șocuri și zdruncinături. O caracteristică utilă este afișajul datei și al zilei săptămânii, situat în poziția tradițională de la ora 3. O caracteristică interesantă a acestui model este coroana, plasată neconvențional în poziția 8. Acest lucru permite o purtare confortabilă, deoarece coroana nu apasă pe încheietură atunci când mâna se mișcă. Nu în ultimul rând, este o caracteristică interesantă pentru utilizatorii care poartă ceasul pe mâna dreaptă, deoarece pot acționa coroana mai confortabil cu mâna stângă.
Cadranul clar, a cărui lizibilitate în întuneric este facilitată de luminescența de pe mâini și indici, este protejat de o sticlă minerală. Rezistența la apă a acestui model, susținută de coroana înșurubată, este de 200 m, astfel încât poate face față cu ușurință scufundărilor sau înotului. O lunetă rotativă unidirecțională pentru scufundări este utilizată pentru cronometrare.
Ceasul îndeplinește standardul de scufundare ISO 6425, care poate fi văzut prin inscripțiaDiver de pe cadran. Aceste ceasuri trebuie să aibă o rezistență la apă de cel puțin 100 de metri, iar fiecare piesă trebuie să fie testată la presiune până la 125% din valoarea declarată a rezistenței la apă (de exemplu, un ceas ISO 2281 etanș la 200 de metri este testat doar până la 200 de metri, un ceas de scafandru ISO 6425 trebuie testat la presiune până la 250 de metri), fiind necesare și alte caracteristici. Acestea includ, de exemplu, rezistența la coroziune, rezistența la câmpurile magnetice și rezistența la impact. O lunetă rotativă unidirecțională și luminescența aplicată, printre altele, sunt, de asemenea, obligatorii.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Bărbați |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 161 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Citizen 8204 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 12,7 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Cupru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Basculant |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Bezel rotativ, Coroană filetată, ISO 6425 Divers |
Acumulator ![]() |
Nu |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | 21 de pietre, Frecvență 3 Hz (21.600 semi-oscilații/oră), standard ISO 6425 |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: