Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
140 g
Rezistent la apă
200 de metri
Pánské hodinky Citizen Promaster Bullhead Tsuno Chrono Racer 50th Anniversary Limited Edition AV0072-01X jsou další variantou populárního modelu "Bull Head", tentokrát ve stříbrné barvě. Hodinky disponují funkcí chronografu, solárním dobíjením Eco-Drive a mnoha dalšími funkcemi. Tato verze byla vyrobena v limitované edici 3000 kusů pro celý svět. Tato limitovaná edice byla vyrobena na počest výročí padesáti let od vydání prvního modelu Citizen Bullhead.
Model Citizen Promaster Cronograph Bullhead AV0072-01X má svou bohatou historii. Hodinky jsou inspirovány chronografy s kalibrem 8110A, které byly vyráběny v Citizenu mezi roky 1972-1981. Díky svým atypickým tlačítkům stopek na horní části pouzdra byl tento model přezdíván 'Bull Head'. Na dobu 70. let byly hodinky nabity funkcemi jako například funkce stopek, kterou disponuje i dnešní model. Oproti předchozím hodinkám z minulosti disponují tyto kalibrem E2100, který je specifický svým vysokým počtem součástek, dohromady 294.
Obrovskou výhodou hodinek je pohon Eco-Drive, díky němuž odpadá potřeba pravidelné výměny baterie - akumulátor hodinek se dobíjí pomocí světla a konkrétní model nabízí rezervu chodu až 8 měsíců při plném nabití. S tímto systémem jsou spojeny další funkce hodinek, jako je například ochrana před přebitím nebo indikace úrovně nabití (4 stupně).
Subciferník na pozici 3 je ukazatelem vteřinové ručičky, subciferník na pozici 6 je čítačem nastopovaných hodin (až 12), subciferník na pozici 9 pak zobrazuje stav nabití hodinek a konečně subciferník na pozici 12 je čítačem nastopovaných minut (0-60, poté se přičte jedna hodina do čítače na pozici 6).
Pouzdro hodinek je vyrobeno z ušlechtilé oceli s PVD úpravou zlaté barvy, což umocňuje bytelný dojem tohoto kusu. Na ruce drží tento model díky stylovému koženému řemínku. Výrazný číselník, na němž vynikají zejména zlaté prvky a černé subčíselníky, je chráněn safírovým sklíčkem opatřeným antireflexní vrstvou, zajišťující lepší čitelnost na přímém slunci. Hodinky krom výše zmíněných funkcí disponují ukazatelem data, stopkami, budíkem nebo tachymetrem.
S vodotěsností 200 m umožní hodinky svým majitelům použití nejen při sprchování a běžném plavání, ale také potápění. Lepší čitelnost při horších světelných podmínkách zajišťuje luminiscence aplikovaná na indexy a ručky. Díky rozměru 44 mm se tento kus řadí mezi větší hodinky, díky svému provedení však skvěle padne na většinu pánských zápěstí.
Na hodinky Citizen poskytujeme záruku 7 let.
* Často hledáte jako: Citizen Bullhead nebo nesprávně jako Citizen Bulhead či Bulhed AV0072-01X
Recenze a testování:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 140 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Citizen E2100 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
8 luni |
Precizia cronografului ![]() |
1/5 secunde |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 15 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Auriu |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Culoarea curelei | Maro |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Nu |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf, Alarma, Tahimetru |
Acumulator ![]() |
Da |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | Indicator stare încărcare, Indicator supraîncărcare |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: