Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
Rezistent la apă
100 de metri
Ceasul Citizen Eco-Drive Classic BM8550-81AE este un ceas versatil, ideal pentru utilizarea zilnică. Un mare avantaj este mecanismul Eco-Drive, care funcționează pe baza energiei solare (eliminând necesitatea înlocuirii bateriei).
Carcasa ceasului Citizen BM8550-81AE este realizată din oțel inoxidabil, la fel ca și brățara acestuia. În interiorul carcasei funcționează cu precizie mecanismul in-house Citizen E101, care dispune de un acumulator reîncărcat cu lumină, având o rezervă de energie de până la 6 luni și o funcție de indicator al descărcării, vizibil prin săritura secundarului la fiecare 2 secunde. O funcție practică este indicatorul de dată și ziua săptămânii, amplasate la poziția tradițională de ora 3.
Cadranul clar al acestui model este protejat de un geam din sticlă minerală. Rezistența la apă a acestui ceas este de 100m, ceea ce îl face potrivit pentru contactul extins cu apa, inclusiv înotul.
Ceasurile Citizen beneficiază de o garanție de 5 ani.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Citizen E101 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
6 luni |
| Dimensiune carcasa | 41,8 mm |
| Grosimea carcasa | 10,1 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Nu |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii |
Acumulator ![]() |
Da |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Nu |
| Funcții suplimentare | Indicator descărcare baterie, Protecție la supraîncărcare |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: