Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Pánské hodinky Citizen BI5000-52E jsou velmi elegantní a přitom cenově dostupné. Hodí se jak do společnosti, tak na běžné nošení. Hodinky disponují klasickým, quartzovým strojkem.
Mezi vlastnosti modelu Citizen Classic BI5000-52E patří datumovka, černý ciferník, minerální sklíčko, které je vysoce odolní vůči mechanickému poškození a nárazům, a vodotěsnost 50m (vhodné pro mytí rukou a sprchování). Hodinky jsou vyrobeny v celoocelovém provedení.
Na hodinky Citizen poskytujeme záruku 7 let.
Recenze a testování:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Citizen G111 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 39 mm |
| Grosimea carcasa | 8 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Nu |
| Funcții | Data |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: