Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
80 g
Rezistent la apă
100 de metri
Pánské hodinky Citizen Automatic NJ0100-03H zaujmou na první pohled soudkovitým pouzdrem, které jim dodává lehký retro nádech. Díky svým vlastnostem jsou ideálním společníkem především pro běžné, každodenní nošení.
Hodinky Citizen NJ0100-03H mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli, které doplňuje kožený řemínek. Uvnitř pouzdra najdeme mechanický in-house strojek Citizen 8210 s automatickým nátahem, který lze natahovat i manuálně korunkou. Tento strojek pracuje na frekvenci 21 000 polokmitů za hodinu, disponuje 21 kameny a ukazatelem data na tradiční pozici 3.
Jednoduchý a výborně čitelný číselník je chráněn minerálním sklíčkem. Voděodolnost těchto hodinek je 100 m, bez problému tedy zvládnou kontakt s vodou, včetně plavání.
Na hodinky Citizen poskytujeme záruku 7 let.
Recenze a články:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Citizen |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport, Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 80 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Citizen 8210 |
| Precizia mersului în secunde | -10/+25 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
40 ore |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 11,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Gri |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Nu |
| Funcții | Data |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Nu |
| Funcții suplimentare | 21 de pietre, Frecvență mașină 3 Hz (21.600 semi-oscilații/oră) |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Citizen datează din 1918 și, de-a lungul timpului, au devenit cele mai bine vândute ceasuri din lume. Își cuceresc clienții prin fiabilitate, precizie, tehnologii interesante, design frumos și toate acestea la un preț accesibil. Pentru că cred în ceasurile lor, ceasurile Citizen vin cu o garanție de 7 ani.
Dintre tehnologiile revoluționare ale ceasurilor Citizen, cu siguranță sunteți familiarizați cu Eco-Drive, care se referă la energia solară a ceasului. Lumina artificială și naturală trece prin cadran și reîncarcă bateria prin intermediul unei celule solare, care alimentează mecanismul ceasului. Timpul de încărcare de rezervă este de 6 luni, iar atunci când este pus deoparte și nu este purtat, poate intra în modul de hibernare timp de până la 7 ani. Alte tehnologii Citizen: ceasuri radiocomandate (Skyhawk AT), ceasuri controlate vocal și multe altele.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Citizen. Oferim o garanție de 7 ani pentru ceasuri.
Informații despre producător: Citizen Watch Europe G.m.b.H., Hans-Duncker-Straße 8, D-21035 Hamburg, Germania / shop@citizenwatch.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: