Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
73 g
Rezistent la apă
200 de metri
Hodinky Casio G-Shock GM-5600LC-7ER Lover’s Collection navazují na tradici a osvědčené tvary, které jsou mezi námi přes 35 let. Model přebírá oblíbené hranaté pouzdro hodinek Casio G-Shock DW 5000 z roku 1983. Řada G-Shock nabízí již 35 let odolné hodinky s velkým množstvím funkcí v účelném a nadčasovém provedení.
Casio G-Shock GM-5600LC-7ER jsou sportovní hodinky ze série Lover’s Collection, nabízející tentýž design u pánského a dámského modelu - snadno tak můžete mít párové hodinky.
Hodinky mají digitální displej, který zobrazuje datum, den v týdnu, stopky, budík a další funkce. Odolné ocelové pouzdro doplňuje bílý pryžový řemínek. Displej chrání minerální sklíčko a zdobí jej rámeček s šedým vzorem, který připomíná texturu látky. Pro snadnou čitelnost při zhoršených světelných podmínkách jsou hodinky vybaveny podsvícením displeje. Displej vás svým rozsvícením upozorní na dokončení odpočtu, hodinový signál, nastavený čas alarmu apod. Díky průměru pouzdra 43 mm se řadí mezi rozměrově větší hodinky. Vodotěsnost tohoto modelu je 200 m, s hodinkami tedy můžete bez problémů plavat a věnovat se dalším vodním radovánkám. Tímto modelem Casio přináší svým fanouškům po velkém úspěchu limitovaných edic další ocelový model G-Shock z běžné série.
Sdílíte-li s partnerkou zálibu ve sportovních hodinkách, je možné vytvořit set v kombinaci s dámským modelem Casio G-Shock GM-S5600LC-7ER Lover’s Collection, který bude vhodným dárkem k výročí, nebo jiným jedinečným příležitostem.
Modelová řada Casio G-Shock nabízí vhodné hodinky pro každého, kdo hledá kombinaci odolných, sportovních hodinek v atraktivním provedení, ve spojení s bohatou nabídkou funkcí. Veškeré modely z této celosvětově populární řady jsou oproti běžným hodinkám odolnější vůči otřesům a nárazům. Prokazují navíc také zvýšenou odolnost vůči magnetickému poli.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 73 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 3229 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 43,2 mm |
| Grosimea carcasa | 12,9 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Gri |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Culoarea curelei | Alb |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Iluminare |
| Baterie | Da |
| Funcții suplimentare | Mod 12/24, Calendar automat, Cronometru cu numărătoare inversă, Alertă prin iluminare ecran |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: