Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
78 g
Rezistent la apă
200 de metri
Přijímáme předobjednávky. Předpokládaný začátek prodeje - červen 2023 (může se měnit).
Casio G-Shock DW-5040PG-1ER 40th Anniversary Recrystallized jsou limitovanou edicí, rozšiřující řady G-Shock, uvedené k příležitosti výročí 40 let od představení prvního odolného modelu Casio G-Shock DW 5000 z roku 1983. Řada G-Shock nabízí již téměř 40 let odolné hodinky s velkým množstvím funkcí v účelném a nadčasovém provedení.
V hodinkách Casio G-Shock DW-5040PG-1ER přináší Casio svým fanouškům po velkém úspěchu limitovaných edic další model G-Shock s ocelovým jádrem. Zajímavostí modelu jsou právě použité ocelové prvky (černé dýnko, zlaté očko pásku a spona), které prošly procesy rekrystalizace a vytvrzování. Stejně jako u předlohy, vydané před 40 lety, je i u modelu DW 5040PG-1 okolí digitálního displeje zdobeno vzorem cihlové stěny. Dýnko hodinek s IP úpravou povrchu zdobí logo 40th Anniversary, navržené Ericem Hazem. Očko řemínku a levé spodní tlačítko jsou značené hvězdami, symbolizujícími toto významné výročí. Nápis na displeji "Project Team, Tough" odkazuje na tým kolem Kikuo Ibeho, který G-Shocky vyvinul.
Casio G-Shock DW-5040PG-1ER mají digitální displej, který zobrazuje datum, den v týdnu, stopky, budík. Kalendář hodinek je samozřejmě automatický a nechybí ani funkce jako odpočet, hodinové upozornění, režim 12/24 ad.
Odolné ocelové jádro hodinek překrývá pryžový obal a doplňuje jej pryžový řemínek, obojí vyrobené z biomasy, s cílem snížit dopad na životní prostředí.
Displej chrání minerální sklíčko. Zmínit si zaslouží také elektroluminiscenční podsvícení displeje, jehož výhodou je rovnoměrné osvětlení celé plochy displeje. Displej Vás svým rozsvícením upozorní na dokončení odpočtu, hodinový signál, nastavený čas alarmu apod.
Díky průměru pouzdra 42,8 mm se řadí mezi středně velké hodinky. Vodotěsnost tohoto modelu je 200 m, s hodinkami tedy můžete bez problémů plavat.
Modelová řada Casio G-Shock nabízí vhodné hodinky pro každého, kdo hledá kombinaci odolných, sportovních hodinek v atraktivním provedení, ve spojení s bohatou nabídkou funkcí. Veškeré modely z této celosvětově populární řady jsou oproti běžným hodinkám odolnější vůči otřesům a nárazům. Prokazují navíc také zvýšenou odolnost vůči magnetickému poli.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 78 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 3421 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 42,8 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
48,9 mm |
| Grosimea carcasa | 13,8 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj IP |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Gri |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Culoarea curelei | Negru |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Iluminare, Calendar automat |
| Baterie | Da |
| Funcții suplimentare | Mod 12/24, Calendar automat, Alarmă orară, Numărătoare inversă |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: