Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
104 g
Rezistent la apă
100 de metri
Hodinky Casio Edifice EFS S520CBL-1A jsou modelem inspirujícím se motorsportem, svým zpracováním a výrazem zaujmou každého muže, který hledá osobitý vzhled. Řadu Casio Edifice EFS S520 chrakterizují tři znaky, které oceníte při sportu i každodenním nošení, jsou jimi solární napájení, karbonový číselník a safírové sklíčko...
Casio Edifice EFS S520CBL-1A disponují ukazatelem data na pozici půl páté, 24hodinovým zobrazením času a funkcí chronografu, jehož chod zobrazují dva přehledné subciferníky - čítač minut a vteřin. Stopky lze ovládat postranními tlačítky - horní stopky spouští a zastavuje, spodní resetuje naměřené hodnoty. S hodinkami lze měřit až třicetiminutové intervaly. Ocelové pouzdro hodinek doplňuje černý kožený řemínek s kontrastním červeným prošitím. Přehledný černý karbonový ciferník je chráněn safírovým sklíčkem. Ručičky a body u hodinových indexů jsou opatřeny luminiscenční vrstvou, zajišťující lepší čitelnost při zhoršených světelných podmínkách. Vodotěsnost tohoto modelu je 100 m - s hodinkami tedy můžete bez obav plavat. Předností hodinek je solární napájení, při němž je akumulátor hodinek dobíjen pomocí světla. Akumulátor má delší životnost než běžná baterie, čímž odpadá potřeba pravidelné 2 - 3leté výměny. Díky průměru pouzdra 47,5 mm se řadí mezi velké hodinky.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 104 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | 5564 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
5 luni |
Precizia cronografului ![]() |
1/1 secunde |
| Dimensiune carcasa | 47,5 mm |
| Grosimea carcasa | 12,7 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf |
Acumulator ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
| Funcții suplimentare | Cadran 24 de ore, Verificarea stării de încărcare a bateriei |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: