Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Plastic
Greutate
53 g
Rezistent la apă
Water resistant
Casio CA-500WEBF-1AER Back to the Future reprezintă o colaborare specială, lansată cu ocazia celebrării a 40 de ani de la apariția filmului Înapoi în viitor. Ceasurile cu funcția de calculator din seria Vintage Collection sunt în general populare datorită designului retro din anii '80. Nu doar aspectul, ci și dimensiunea le fac potrivite atât pentru bărbați, cât și pentru femei. Este un model testat și apreciat de-a lungul anilor, cu afișaj digital și funcții utile. Calculatorul permite calcule pe 8 cifre, cronometrele măsoară cu o precizie de 1/100 și include și o alarmă practică.
Casio CA-500, un model cu funcția de calculator, este la fel de popular astăzi ca și în anii '80. Această colaborare unică este inspirată de filmul Înapoi în viitor și de iconicul DeLorean. Culorile din jurul butoanelor amintesc de circuitele temporale ale DeLoreanului pentru setarea datei și orei destinației și vă transportă de fiecare dată în lumea filmului. Pe partea din spate a carcasei este gravat condensatorul magnetic, tehnologia care transformă DeLoreanul într-o mașină a timpului.
Casio CA 500WEBF-1A are un afișaj digital care arată ora, data, ziua săptămânii, cronometrele, alarma și informațiile de la calculator. Calendarul ceasului este complet automat, astfel încât nu trebuie să vă faceți griji cu privire la setările acestuia în timp. Carcasa din plastic argintiu a ceasului este completată de o brățară din oțel argintiu, apreciată nu doar pentru designul său, ci și pentru ușurința ajustării lungimii. Afișajul este protejat de o sticlă din plastic. Datorită dimensiunilor carcasei de 34,4 × 43,2 mm, ceasul se încadrează în categoria ceasurilor mici. Rezistență la apă - potrivită doar pentru contact accidental cu apa, cum ar fi spălarea mâinilor sau ploaia.
Ceasul este livrat într-un ambalaj special, care arată ca o casetă video și evocă lumea filmului.
Ceasul impresionează prin durata lungă de viață a bateriei, de până la 5 ani.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Bărbați, Femei, Unisex |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 2 ani |
| Rezistent la apă | Water resistant |
| Greutate | 53 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 3558 |
| Precizia mersului în secunde | ±30 / lună |
Rezerva de mers ![]() |
5 ani |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 34,4 x 43,2 mm |
| Grosimea carcasa | 8,2 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Plastic |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Plastic |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Gri |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Glisantă cu fixare |
| Culoarea curelei | Argintiu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Iluminare, Calendar automat, Calculator |
| Baterie | Da |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri unisex Classic Collection Ceasuri cadou pentru bărbați Ceasuri cadou pentru femei Casio
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: