Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Mineral
Greutate
33 g
Rezistent la apă
100 de metri
Casio Baby-G BGD-10KKM-1ER+PLUS Kuromi jsou dámské sportovní hodinky spojující ducha odolných hodinek Casio Baby-G s hravostí a postavičkou z produkce Sanrio. Řada Baby-G nabízí již přes 30 let odolné hodinky s velkým množstvím funkcí v účelném a nadčasovém provedení.
Kuromi tvoří s hodinkami Baby-G, oslavujícími své 30. výročí, fantastický pár!
Celé balení odkazuje na kreslenou postavičku. Řemínek svými nápisy a vyměnitelnými očky, balení charakteristickými barvami. Displej, který po aktivaci podsvícení odhalí obličej postavičky, anebo dýnko s vyobrazenou Kuromi.
Pomocí originálních samolepek, které jsou součástí sady, si můžete libovolně dozdobit dodávané pouzdro na hodinky.
Casio Baby-G BGD-10KKM-1ER Kuromi mají hranatý tvar a kombinují klasickou černou s růžovými a fialovými prvky.
Casio Baby-G BGD 10KKM-1 mají digitální displej, který zobrazuje datum, den v týdnu, stopky (s možností časů 1. a 2. místa a mezičasů), budík a další funkce. Displej chrání minerální sklíčko. Pro snadnou čitelnost při zhoršených světelných podmínkách jsou hodinky vybaveny LED osvětlením displeje.
Díky průměru pouzdra 39 mm se řadí mezi menší hodinky. Voděodolnost tohoto modelu je 100 m, s hodinkami tedy můžete bez problémů plavat.
Tyto jedinečné hodinky jsou dodávány ve speciálním balení, které zákonitě musí oslovit každého fanouška postavičky Kuromi.
Modelová řada Casio Baby-G nabízí vhodné hodinky pro každou ženu, hledající kombinaci odolných sportovních hodinek v atraktivním provedení, ve spojení s bohatou nabídkou funkcí. Veškeré modely z této celosvětově populární řady jsou oproti běžným hodinkám odolnější vůči otřesům a nárazům.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Casio |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 33 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | 3561 |
| Precizia mersului în secunde | ±30 s / zi |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 39 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
42,8 mm |
| Grosimea carcasa | 14,7 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Rășină |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Digital |
| Culoarea cadranului | Gri |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Alarma, Iluminare, Calendar automat, Ore mondiale |
| Baterie | Da |
| Funcții suplimentare | Mod 12/24, Calendar automat, Cronometru cu numărătoare inversă |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Baby-G Ceasuri cadou pentru femei Casio Ceasuri rezistente pentru femei
Casio japonez este una dintre cele mai bine vândute mărci de ceasuri din lume. Primele ceasuri din atelierul Casio au fost digitale și au fost primele din lume care au afișat data. Pasiunea pentru ceasurile digitale Casio continuă chiar și astăzi, deși o mare parte a gamei include acum ceasuri analogice sau ceasuri cu afișaj combinat al orei.
Casio și-a pus amprenta în istoria orologeriei cu linia sa de ceasuri G-Shock super-durabile, pe care le-a echipat cu o construcție ușoară, dar suficient de durabilă (împotriva căderilor de până la 10 m, șocurilor, vibrațiilor, câmpurilor magnetice și fluctuațiilor de temperatură) și un raport excelent calitate-preț. Faima ceasurilor G-Shock a dus în cele din urmă la o versiune ușoară pentru femei - Baby-G. Linia de ceasuri pentru exterior Casio Pro Trek sau Casio Edifice este, de asemenea, foarte populară. Casio nu rămâne în urmă în domeniul tehnologiei moderne, după cum o demonstrează modelele echipate cu tehnologie Bluetooth, acționarea solară Tough Solar sau ceasul radiocomandat de înaltă precizie Wave Ceptor.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Casio. Informații despre producător: CASIO Europe GmbH, Casio-Platz 1 D-22848 Norderstedt, Germania / info@casio.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: