Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
30 de metri
Ceasul de mână de damă Bulova Rubaiyat 96R219 este un accesoriu foarte elegant și în același timp de neratat, care va decora în mod corespunzător încheietura mâinii fiecărei femei. Acesta combină accentul pus pe design, utilizarea de materiale de calitate și manoperă detaliată.
Datorită manoperei și designului său, ceasul Bulova Rubaiyat 96R219 este un accesoriu potrivit pentru companie, dar și pentru purtarea zilnică. Carcasa și brățara ceasului sunt realizate din oțel inoxidabil. Structura fină a cadranului, care este foarte populară în rândul clienților, este completată în mod corespunzător de utilizarea cifrelor romane și a opt diamante montate manual la pozițiile orelor principale. Acesta este apoi protejat de un cristal safir convex cu rezistență ridicată la zgârieturi. Un total de 42 de diamante sunt, de asemenea, montate pe suprafața liniilor laterale ale carcasei. Impresia generală este completată de mâinile sabie lustruite, de caboșonul albastru montat în coroana situată în poziția orei 12 și de manopera neobișnuită a carcasei. Ceasul este alimentat de o mișcare cu cuarț de înaltă calitate de la Miyota.
Rezistența la apă a modelului este de 30 m, ceasul poate rezista contactului accidental cu apa, de exemplu, în timpul spălării mâinilor și ploii. Datorită diametrului de 35 mm al carcasei, acesta se potrivește perfect pe încheieturile majorității femeilor.
Dacă sunteți în căutarea unui ceas care să vă evidențieze personalitatea și să vă sublinieze perfecțiunea, un ceas care să fie soluția potrivită atât pentru întâlnirile sociale formale, cât și pentru cele de familie, Bulova Rubaiyat 96R219 este alegerea potrivită.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bulova |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Miyota GL20-Y0A |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 35 mm |
| Grosimea carcasa | 8 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Gri |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 16 mm, în locul de prindere la carcasă 7 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Nu |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Povestea mărcii Bulova începe în 1875 și își are rădăcinile în Boemia. Fondatorul a fost cehul Josef Bulova, care a fondat compania J. Bulova în New York. El a reușit să construiască o mare fabrică de ceasuri. În 1912, producția a fost mutată la Biel, în Elveția. Pe lângă dezvoltarea inovațiilor tehnologice, compania a marcat puncte și în domeniul marketingului. A fost prima care a folosit publicitatea televizată.
Bulova a obținut cel mai mare succes în dezvoltarea ceasurilor alimentate electronic. Punctul culminant a fost lansarea sistemului tuner Bulova Accutron. Un alt moment legendar a fost oferit de astronautul american David Scott. Acesta a plimbat pe Lună un ceas Bulova Chronograph în timpul misiunii Apollo 15.
Marca Bulova nu stă degeaba și continuă să ofere produse de top în domeniul preciziei. Oferta include un mecanism cu cuarț de înaltă performanță care funcționează la o frecvență înaltă (262 kHz) cu o precizie de aproximativ 10 secunde pe an, sau mecanismul Curv, care este, de asemenea, primul mecanism curbat cu cronograf din lume.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bulova.
Informații despre producător: Bulova, Empire State Building, 350 Fifth Avenue, New York 10118, SUA / info@bulova.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: