Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
106 g
Rezistent la apă
100 de metri
Ceasul bărbătesc Bulova Maquina Classic Chrono 98B380 oferă un design sportiv neobișnuit, fiind un accesoriu ideal pentru utilizarea zilnică.
Cadranul negru, care servește drept fundal pentru indicii reliefați de pe pozițiile orelor, este protejat de sticlă din safir. Elementul principal și remarcabil, pe lângă forma neobișnuită a carcasei, este cadranul dinamic, completat armonios de elemente albastre. Vizibilitatea îmbunătățită în condiții de lumină scăzută este asigurată de aplicarea unui strat luminos pe ace și indicii orari.
Inima ceasului este mecanismul cu cuarț Miyota 6S11, care include funcția de cronometru și afișajul datei la poziția orei 3. Cronometrul poate fi controlat prin butoanele laterale - cel superior pornește și oprește cronometrul, iar cel inferior resetează valorile măsurate. Cu acest ceas se pot măsura intervale de până la o oră. Carcasa din oțel cu acoperire IP neagră este completată de o curea din silicon albastru. Ceasul oferă o rezistență la apă de 100 m, astfel că nu este necesar să fie îndepărtat nici măcar în timpul înotului.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bulova |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 106 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Miyota 6S11 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/1 secunde |
| Dimensiune carcasa | 46 mm |
| Grosimea carcasa | 12,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj IP |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Silicon |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 23 mm |
| Culoarea curelei | Albastru |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Povestea mărcii Bulova începe în 1875 și își are rădăcinile în Boemia. Fondatorul a fost cehul Josef Bulova, care a fondat compania J. Bulova în New York. El a reușit să construiască o mare fabrică de ceasuri. În 1912, producția a fost mutată la Biel, în Elveția. Pe lângă dezvoltarea inovațiilor tehnologice, compania a marcat puncte și în domeniul marketingului. A fost prima care a folosit publicitatea televizată.
Bulova a obținut cel mai mare succes în dezvoltarea ceasurilor alimentate electronic. Punctul culminant a fost lansarea sistemului tuner Bulova Accutron. Un alt moment legendar a fost oferit de astronautul american David Scott. Acesta a plimbat pe Lună un ceas Bulova Chronograph în timpul misiunii Apollo 15.
Marca Bulova nu stă degeaba și continuă să ofere produse de top în domeniul preciziei. Oferta include un mecanism cu cuarț de înaltă performanță care funcționează la o frecvență înaltă (262 kHz) cu o precizie de aproximativ 10 secunde pe an, sau mecanismul Curv, care este, de asemenea, primul mecanism curbat cu cronograf din lume.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bulova.
Informații despre producător: Bulova, Empire State Building, 350 Fifth Avenue, New York 10118, SUA / info@bulova.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: