Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
99 g
Rezistent la apă
30 de metri
Ceasul Bulova A-15 Pilot Watch 96A245 este o referință la colaborarea mărcii cu armata americană și la modelul istoric de ceasuri de pilot Bulova A-15, dezvoltat special pentru scopuri militare și utilizare în acțiune.
Seria Archive Series, care își propune să reamintească modelele iconice ale mărcii Bulova, ce s-au remarcat prin design, utilizare etc., în istorie, după modelele de succes Bulova Lunar Pilot, Devil Diver, Computron și Joseph Bulova, vine cu un ceas în stil militar, al cărui design este complet subordonat funcționalității. Ceasul Bulova A-15 Pilot Watch 96A245 amintește de modelul de testare Bulova A-15, dezvoltat în anii '40 pentru armata americană într-un număr limitat de exemplare. Noul model, la fel ca originalul, oferă un aspect de pilot distinctiv și două rame interioare rotative (pentru al doilea fus orar și cronometrare) controlate de coroane poziționate la orele 2 și 4.
Carcasa din oțel a ceasului este completată de o curea din piele. Modelul este echipat, pe lângă funcția de afișare a orei, cu două rame interioare rotative, una pentru minute, pentru cronometrare, și alta pentru ore, pentru setarea celui de-al doilea fus orar. Cadranul, care prin designul său reflectă clar inspirația din ceasurile militare de pilot, este protejat de sticlă din safir. Diametrul carcasei de 42 mm face ca ceasul să fie potrivit pentru majoritatea încheieturilor masculine. Rezistența la apă a ceasului este de 30 m, ceea ce îl face rezistent la contactul accidental cu apa în timpul ploii sau spălării mâinilor.
Pentru acest ceas oferim garanție de 5 ani.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bulova |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Militare, Aviație |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 99 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | 82S6 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 14 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Nu |
Timp dual ![]() |
Da |
Bezel rotativ ![]() |
Rotativă bidirecțional |
| Funcții | Bezel rotativ, Fără dată |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
| Funcții suplimentare | Lunetă GMT, Lunetă cu numărătoare inversă |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Povestea mărcii Bulova începe în 1875 și își are rădăcinile în Boemia. Fondatorul a fost cehul Josef Bulova, care a fondat compania J. Bulova în New York. El a reușit să construiască o mare fabrică de ceasuri. În 1912, producția a fost mutată la Biel, în Elveția. Pe lângă dezvoltarea inovațiilor tehnologice, compania a marcat puncte și în domeniul marketingului. A fost prima care a folosit publicitatea televizată.
Bulova a obținut cel mai mare succes în dezvoltarea ceasurilor alimentate electronic. Punctul culminant a fost lansarea sistemului tuner Bulova Accutron. Un alt moment legendar a fost oferit de astronautul american David Scott. Acesta a plimbat pe Lună un ceas Bulova Chronograph în timpul misiunii Apollo 15.
Marca Bulova nu stă degeaba și continuă să ofere produse de top în domeniul preciziei. Oferta include un mecanism cu cuarț de înaltă performanță care funcționează la o frecvență înaltă (262 kHz) cu o precizie de aproximativ 10 secunde pe an, sau mecanismul Curv, care este, de asemenea, primul mecanism curbat cu cronograf din lume.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bulova.
Informații despre producător: Bulova, Empire State Building, 350 Fifth Avenue, New York 10118, SUA / info@bulova.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: