Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Titan
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
100 de metri
Model Bering 15239-779 je skvělou volbou při výběru pánských společenských hodinek! Díky celotitanovému zpracování mají hodinky navíc velmi nízkou hmotnost a díky solárnímu napájení nemusíte mít starosti s výměnou baterie.
Ciferník je chráněn safírovým sklíčkem, které je vysoce odolné vůči poškrábání. Z funkcí hodinky disponují ukazatelem data. Vodotěsnost u modelu dosahuje 100m, což s klidem stačí na koupání, plavání a lehké potápění. Rozměrem 39 mm se řadí mezi menší pánské hodinky, zároveň jsou tak decentním doplnkem například do společnosti nebo i na běžné nošení. Ručičky i indexy jsou opatřeny luminiscencí SuperLuminova, nemusíte se tedy obávat toho, že byste za tmy neviděli na čas.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bering |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Miyota |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
6 luni |
| Dimensiune carcasa | 39 mm |
| Grosimea carcasa | 8 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Titan |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Gri |
| Materialul curelei | Titan |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Nu |
| Funcții | Data |
Acumulator ![]() |
Da |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Bering sunt o marcă tânără a aventurierului danez Rene Kaerskov, care a sărit dintr-un elicopter pe suprafața înghețată a Arcticii și a fost atât de captivat de acest loc cel mai nordic de pe pământ, încât a decis să producă ceasuri la fel de pure, frumoase și simple precum Arctica însăși.
Numele Bering datează din 1728, când navigatorul danez a navigat prin strâmtoarea care îi poartă și astăzi numele. El a fost primul european care a explorat Alaska.
Ceasurile Bering se caracterizează prin simplitatea și puritatea lor. Folosesc ceramică, safir, oțel inoxidabil, zirconii și diamante ca materiale. O marcă similară este cea germană Boccia Titanium, care folosește titan antialergenic în loc de oțel.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bering.
Informații despre producător: BERING Time ApS, Skrænten 34, 6200 Aabenraa, Danemarca / info@beringtime.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: