Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Ocelové hodinky Bering 14531-308 jsou elegantní a stylové hodinky, které zaujmou čistým provedením modrého ciferníku s kontrastně rámovaným pouzdrem. Hodinky drží na ruce díky pletenému náramku z ušlechtilé oceli s PVD úpravou.
Ciferník je chráněn safírovým sklíčkem. V útrobách hodinek tepe kvalitní japonský strojek značky Miyota. Vodotěsnost tohoto modelu je 50M, hodinky tedy lze vystavit mytí rukou a sprchování.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bering |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Miyota |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 31 mm |
| Grosimea carcasa | 6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel inoxidabil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 14 mm |
| Culoarea curelei | Albastru |
| Data | Nu |
Bezel rotativ ![]() |
Nu |
| Funcții | Fără dată |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Bering sunt o marcă tânără a aventurierului danez Rene Kaerskov, care a sărit dintr-un elicopter pe suprafața înghețată a Arcticii și a fost atât de captivat de acest loc cel mai nordic de pe pământ, încât a decis să producă ceasuri la fel de pure, frumoase și simple precum Arctica însăși.
Numele Bering datează din 1728, când navigatorul danez a navigat prin strâmtoarea care îi poartă și astăzi numele. El a fost primul european care a explorat Alaska.
Ceasurile Bering se caracterizează prin simplitatea și puritatea lor. Folosesc ceramică, safir, oțel inoxidabil, zirconii și diamante ca materiale. O marcă similară este cea germană Boccia Titanium, care folosește titan antialergenic în loc de oțel.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bering.
Informații despre producător: BERING Time ApS, Skrænten 34, 6200 Aabenraa, Danemarca / info@beringtime.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: