Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral cu finisaj safir
Greutate
74 g
Rezistent la apă
100 de metri
Nou pentru 2021, acesta aduce o extindere a gamei existente Attitude pentru bărbați. Modelul Wenger Attitude 01.1541.127 este popular pentru aspectul său curat, atemporal. Totul este înfășurat într-o carcasă atractivă, cu aspect modern, care este fabricată din oțel inoxidabil.
Ceasul este propulsat de o mișcare elvețiană Ronda 517. Cadranul prezintă cifre în relief care au un strat de luminescență pe ele. Aceasta este prezentă și pe arătătoarele orelor și minutelor și pe vârfurile de pe luneta. O caracteristică interesantă este mâna de secunde alungită cu un capăt roșu care arată secunda curentă. Cadranul este completat de un afișaj al datei, inclusiv ziua săptămânii, în engleză sau germană. Indicii pentru cele cinci minute sunt apoi "ascunși" elegant pe lunetă interioară și nu perturbă aspectul general curat al ceasului. Cadranul ceasului este fabricat din sticlă minerală cu un strat de safir.
Ceasul va rămâne pe încheietura mâinii datorită curelei din cauciuc. Schimbarea ușoară a curelei este asigurată de sistemul de prindere cu eliberare rapidă. De asemenea, merită menționată coroana semnată cu Crucea Elvețiană plasată clasic în partea dreaptă a carcasei. Așa cum ne-am obișnuit cu Wenger, partea practică a lucrurilor este de asemenea avută în vedere aici, iar ceasul este astfel rezistent la apă până la 10 ATM. Datorită acestei rezistențe la apă, nu trebuie să vă faceți griji cu privire la intrarea în piscină sau în mare cu ceasul.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Wenger |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport, Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 74 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 517 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Mineral cu finisaj safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Silicon |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Calitate, o tradiție care datează din 1893 și sufixul clasic „Swiss made” - acesta este brandul Wenger. A devenit faimos în principal datorită briceagului elvețian, dar domeniul său de aplicare este mult mai larg. Pe lângă o gamă largă de cuțite și unelte pentru exterior și bucătărie, este vorba în primul rând de ceasuri elvețiene de înaltă calitate, renumite pentru precizia, designul modern și calitatea manoperei. Datorită acestor calități, au câștigat admirația și respectul clienților și al concurenței.
La Helveti.cz, suntem distribuitor autorizat și specialist pentru brandul Wenger.
Informații despre producător: Wenger S.A., Route de Bâle 63, CH-2800 Delémont, Elveția / watch@wenger.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: