Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
130 g
Rezistent la apă
200 de metri
Model Victorinox Journey 1884 s označením 242016.1 čerpá inspiraci tím, že používá stejný design ručiček, jaký je vidět na turistických směrovkách. Tímto prvkem na číselníku zcela jistě zaujme každého pozorovatele hodinek. Pouzdro hodinek je vyrobeno z nerezavé oceli, na spodní hraně je zkosené, aby byl prostor pro letopočet 1884 – rok založení společnosti Victorinox.
Hodinky jsou certifikovány pro dodržování normy ISO 764, která definuje odolnost hodinek vůči magnetickému poli. Jímž je například indukční varná deska, mobilní telefony či elektronické automobily. Všechny tyto spotřebiče mohou ovlivňovat přesnost quartzového strojku, v některých případech jej mohou dokonce zastavovat, či poškodit. Nové hodinky Victorinox Journey 1884 jsou proti němu chráněny zapouzdřením strojku v antimagnetickém štítu. Nemusíte se tedy obávat nechat hodinky v blízkosti těchto spotřebičů.
Tento model drží na ruce díky látkovému řemínku paracorde a náhradnímu silikonovému řemínku, který je vybaven beznástrojovým vyměnitelným mechanismem. Stisknutím malého knoflíku ze spodní části řemínku lze řemínek snadno vyjmout z pouzdra hodinek. To umožňuje vyměnit řemínek například na cestách, bez použití jakéhokoliv nástroje. Hodinky tak mohou odrážet aktuální potřebu v konkrétním okamžiku.
V chod je pohání strojek Ronda 715 s indikací EOL (end-of-life battery), což Vás upozorní na nutnost brzké návštěvy hodináře za účelem výměny baterie. Hodinky jsou certifikovány podle normy ISO 1413, což znamená, že hodinky jsou odolné proti otřesům. Tento model je také voděodolný do 20 ATM díky šroubovací korunce a využití normy ISO 22810. Která se sestává jen namátko z těchto úkonů: odolnost při ponoření do vody za vyvinutí tlaku, kondenzační zkoušky, odolnosti vůči různým teplotám, odolnost proti přetlaku vody a vzduchu.
Šroubovací korunka tak ještě lépe chrání strojek, aby se k němu nedostala žádná voda v případě plavání či potápění. Nejenom k délce ponoru můžete využit jednosměrně otočnou lunetu s hliníkovou vložkou a počítací stupnicí. Na číselníku se nachází také vojenský (24hodinový) čas. O perfektní čitelnost se postará Super-LumiNova® která je využita pro osvětlení ruček, čísel a indexů.
Součástí této limitované edice v počtu 1884 kusů je také nožík Victorinox.
Na hodinky poskytujeme záruku 5 let.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Victorinox |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 130 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 715 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 43 mm |
| Grosimea carcasa | 12 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Paracord |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Negru/roșu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată, Antimagnetice, Rezistență la vibrații |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Victorinox Swiss Army este renumită pentru bricegele sale elvețiene. Astăzi, însă, este cunoscută și ca producător de ceasuri. Printre modelele oferite, putem găsi ceasuri sport, elegante, de aviație și de scufundări. Pe scurt, oricine caută un ceas elvețian de calitate îl va alege.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Victorinox Swiss Army.
Informații despre producător: Victorinox AG, Schmiedgasse 57, 6438 Ibach-Schwyz, Elveția / internet.support@victorinox.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: