Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
109 g
Rezistent la apă
300 de metri
Ceas bărbătesc Tissot Seastar 1000 Chrono T120.417.37.051.00 face parte din colecția T-Sport Seastar. Această colecție este destinată în principal pasionaților de sporturi nautice și ceasuri de scufundare.
Modelul Tissot T1204173705100 este echipat cu un mecanism elvețian cu cuarț ETA G10.212 Powerdrive cu 4 rubine. Datorită acestui mecanism, vă puteți baza pe o precizie zilnică de funcționare de +/- 0,1 secunde. Pe lângă funcția de afișare a orei, ceasul include un indicator de dată între indicii 4-5. Modelul oferă, de asemenea, funcția de cronograf cu o precizie de măsurare de până la 1/10 secunde.
Ceasul este realizat dintr-o combinație de carcasă din oțel inoxidabil și curea din cauciuc. Cadranul este protejat de sticlă din safir, care este extrem de rezistentă la zgârieturi. Carcasa ceasului are un finisaj PVD în culoarea aurului roz. Acest model se remarcă prin designul tipic al ceasurilor de scufundare, având o lizibilitate excelentă, luminescență și o ramă rotativă unidirecțională pentru scufundări, cu inserție din aluminiu. Rezistența la apă de 300 m este susținută de o coroană înșurubabilă și garantează durabilitate în aproape orice contact cu apa, inclusiv scufundări la adâncime.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 300 de metri |
| Greutate | 109 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | ETA G10.212 Powerdrive |
| Precizia mersului în secunde | +/- 0,1 secunde pe zi |
Precizia cronografului ![]() |
1/10 secunde |
| Dimensiune carcasa | 45,5 mm |
| Grosimea carcasa | 12,8 |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Aur roz |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Cronograf, Coroană filetată |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: