Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
155 g
Rezistent la apă
50 de metri
Pánské hodinky Tissot Luxury Jungfraubahn Automatic T086.407.11.061.10 spadají do řady T-Classic Luxury Automatic. jsou vyrobeny na počest spolupráce značky Tissot s tratí Jungfraubahn, která vede do nádraží Jungfraujoch, nejvýše položeného nádraží v Evropě (3454 nad mořem). Hodinky vynikají elegantním a nadčasovým vzhledem.
Model Tissot T0864071106110 je poháněn automatickým strojkem Powermatic 80, jenž se pyšní až 80ti hodinovou rezervou chodu, což je dvojnásobně vyšší, než je běžné u automatických strojků v této cenové kategorii. Osazen je 23 kameny a jeho 21 600 kmitů za hodinu je možné pozorovat průhledným dýnkem. Strojek je "postaven" na základě varianty ETA 2824. Firma Tissot se výrazně podílela na jeho vývoji a díky tomu jej mohla do svých hodinek umístit vůbec jako první hodinářská firma na světě. Podtrhla tím svou nálepku výrazného inovátora v hodinářském průmyslu.
Strojek je umístěn v pouzdru vyrobeném z ušlechtilé oceli, které je doplněno ocelovým náramkem. Ciferník je chráněn antireflexním safírovým sklem, jenž je vysoce odolné proti poškrábání. S vodotěsností do 50 metrů (5 ATM) hodinky snesou drobný kontakt s vodou, který můžeme přirovnat např. ke sprchování, či mytí rukou.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 155 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | POWERMATIC 80.111 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
80 ore |
| Dimensiune carcasa | 41 mm |
| Grosimea carcasa | 9,75 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Gri |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: