Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
200 de metri
Hodinky Seiko Sumo SPB101J1, fanoušky firmy Seiko dlouho očekávaný model, který konečně přináší modely "Sumo", doposud dostupné jen pro japonský trh, také do Evropy, a to ve vylepšeném provedení se strojkem 6R35 a safírovým sklem. Seiko Sumo SPB101J1 jsou novinkou roku 2019 rozšiřující řadu Seiko Prospex.
Model Seiko SPB101J1 se řadí mezi potápěčské hodinky, které se v nabídce Seiko těší oblibě a dlouhé tradici, a to především díky svým vlastnostem, prověřenému tvaru pouzdra, skvělému zpracování a v neposlední řadě také cenové dostupnosti. Hodinky jsou poháněny automatickým strojkem 6R35, který disponuje manuálním nátahem, rezervou chodu 70 hodin a hackingem (zastavením vteřinové ručky při nastavování času). Pouzdro hodinek i náramek, s možností mikroregulace na sponě, jsou vyrobeny z nerezové oceli. Přehledný a dobře čitelný ciferník je chráněn safírovým sklíčkem. Čitelnost při zhoršených světelných podmínkách je podpořena aplikací luminiscence na ručky a indexy.
Hodinky s velikostí pouzdra 45 mm disponují otočnou lunetou s potápěčskou stupnicí pro odečet času stráveného pod vodou a šroubovací korunkou, která dokonale těsní i během potápění. Díky 200 m voděodolnosti jsou hodinky předurčené pro popužití ve vodě.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | 6R35 |
| Precizia mersului în secunde | -10/+25 / zi |
Rezerva de mers ![]() |
70 ore |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Lumibrite |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: