Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Hardlex
Greutate
103 g
Rezistent la apă
100 de metri
Limitovaná edice hodinek Seiko SRPB74K1 je další novinkou již tak populární řady Seiko 5. Svým tvarem pouzdra mohou připomínat legendární Seiko Turtle. Hodinky jsou vyrobeny v kombinaci ocelového pouzdra a koženého náramku. Jsou skvělou volbou, pokud hledáte spolehlivé automatické hodinky s rozměrově větším pouzdrem.
Model Seiko SRPB74K1 pohání automatický kalibr 4R36 s rezervou chodu až 41 hodin. Jeho precizní provedení můžete sledovat průhledným dýnkem hodinek. Číselník chrání minerální sklíčko Hardlex. Pozlacené ocelové pouzdro hodinek je doplněno hnědým koženým řemínkem. Vodotěsnost tohoto modelu je 100M, s hodinkami tak můžete beze strachu plavat. Nechybí ani ukazatel data a dne. Na hodinkách zaujme výrazný hnědý ciferník opatřený plastickými indexy na pozicích hodin. Dynamický vzhled hodinky získavají použitím minutové škály vyznačené po obvodu ciferníku. Čitelnost po přechodu do temného prostředí usnadňuje aplikace luminiscenční vrstvy na ručky a indexy hodinek. Na neobvyklost modelu upozorňuje v první řadě červeně vyvedený nápis Limited Edition, číslice 5 na konci vteřinové ručky, řadící model do řady Seiko 5 a vzor průhledného dýnka hodinek. Průměr pouzdra činí 44 mm.
Hodinky Seiko SRPB74K1 patří do limitované edice jara 2017. Firma Seiko nezveřejnila maximální počet kusů, ve kterých budou tyto hodinky vyrobeny. Jejich výroba bude omezena dosud neznámým časovým úsekem, kdy budou továrny Seiko tento model vyrábět. Pokud tedy o jejich nákupu uvažujete, pak doporučujeme rozhodně neotálet!
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 103 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | 4R36 |
| Precizia mersului în secunde | -10/+25 / zi |
Rezerva de mers ![]() |
41 ore |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Hardlex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Maro |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Ano - Lumibrite |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: